Základní část | Liga, sk.B | 12.11.2017 0:00

DOMÁCÍ50
Žáci U15
HOSTÉ85
Hala:

V nedělním utkání jsme potvrdili roli favoritů, když už v 7 minutě jsme vedli 4:20, nicméně děčínští hráči ukázali svou válečnickou mentalitu a i když nebyli ke vší úctě k soupeři hráči příliš technicky zdatní, nevzdávali se a stále bojovali. My jsme se snažili o celoplošnou nátlakovou obranu, která však přinášela spoustu faulů a soupeř tak mněl k dispozici obrovské množství trestných hodů a to zejména v první a druhé čtvrtině. Jen pro zajímavost - děčínští hráči měli v prvních dvou čtvrtinách k dispozici celkem 20 trestných hodů ze kterých dokázali 8x skórovat a ze hry přidali 6 úspěšných pokusů. Naše hra byla založena  na rychlém přechodu do útoku, který se nám ale příliš nedařila, jelikož jsme často chtěli míč přes půlící čáru předriblovat místo toho abychom rychle přihráli. Poločasové skóre bylo i tak v náš prospěch 21:49.

Děčínští válečníci se po změně stran začali více prosazovat ze hry a nebojácnými nájezdy udrželi vyrovnanou třetí čtvrtinu 15:15 a skóre tak bylo po třech odehraných čtvrtinách 35:64. Poslední hrací dějství přineslo poměrně hezký mládežnický basketbal, který byl však poznamenám nevhodným fanděním domácích fanoušku/rodičů, kteří po celý zápas vykřikovali nevhodné komentáře k naší lavičce a rozhodčím, nicméně stále to bylo bez větších vulgárních projevů, těm se však v poslední čtvrtině jeden z "fandících" rodičů neubránil a tak byl rozhodčím vykázán z haly. Krásná hala, pohledný mládežnický basketbal, ale bohužel domácí fanoušci (fanoušek), tuto skutečnost lehce degradovali. O to více si ceníme našich skvělých rodičů, kteří fandí slušně a celému týmu. Konečný výsledek utkání 50:85

Body: Fišera 20, Benák 16, Janovský 9, Zdobinský, Brož a Sapaly Nathan 8, Vomáčka, Studnický a Lorenz 4, Košnar a Sapaly Nikola 2, čtvrtiny: 12:24, 9:25, 15:15, 14:21, TH: 35/25