BCM Orli Prostějov
HOSTÉ70
Hala: ZŠ
Zápas podrobněji: Statistika

Druhý čtvrtfinálový zápas jsme odehráli v neděli opět na domácí palubovce. Utkání probíhalo ve stejném duchu jako předešlé a oba týmy se držely bodově na dostřel. Na naší straně to byl především kolektivní výkon, zato na straně hostů svá maxima předváděla trojice Váňa, Nábělek a Szabó. Jelikož se ani celek nedokázal výrazněji bodově odpoutat od druhého, šlo se do vyrovnané koncovky. Ještě šest minut před koncem vedli hosté 63:58, ale po dvou minutách jsme byli ve vedení my (66:63). Na osmibodové sérii se podíleli Štafl, Ivan, Mráz a Kolář. A byl to jeden z příkladů, že v našem týmu je hra postavená na kolektivu. Dokumentuje to i poměr bodů, které nastříleli hráči, kteří nenastoupili v základní pětce 33:7. Díky rychlé šňůře 8:0 jsme získali vedení, ale dvě minuty před koncem byl stav 70:70. Od té doby už Prostějov nedal ani bod a my jsme z čáry trestných hodů udrželi v sérii neporazitelnost.

Za 14dní nám tak stačí v Prostějově vyhrát pouze jedno utkání, čímž bychom ukončili čtvrtfinálovou sérii a postoupili na závěrečný turnaj Mistrovství republiky. Obě domácí utkání však ukázala, že nebude vůbec lehký úkol a jak se již slibovalo od začátku, tato série opravdu ukazuje nádherný a vyrovnaný mládežnický basketbal.

Body: Ivan 19, Kolář 17 bodů a 16 doskoků, Kovář a Kotásek po 8, Novotný 7, Mráz 5, Hartig a Štafl po 4, Hořejš 2, TH: 24/12, F: 19, čtvrtiny: 18:13, 20:22, 16:20, 20:15.