Extraliga U14 - skupina A | extraliga | 19.03.2017 10:00

DOMÁCÍ70
USK Praha
HOSTÉ68
Hala: ZŠ

Nedělní utkání a v něm souboj z naší strany o postup na MČR a ze strany USK o udržení naděje na postup, hovorově tedy hop, nebo trop. Pro nás to byl hop až do Brna, kde se MČR bude konat, ale utkání to nebylo vůbec jednoduché, právě naopak. USK přijelo s velkou výškovou převahou a s odhodláním vrátit nám porážku, kterou jsme jim na jejich domácí palubovce uštědřili. První čtvrtina vyšla lépe USK zejména díky dobré procentuální úspěšnosti střelby, naopak další periodu ovládli domácí a dostali se do poločasového vedení 39:30. Ve třetím dějství jsme stále diktovali tempo hry a vedli jsme 58:50. V poslední čtvrtině však přišel velký nápor USK, který se dostal i do vedení o tři body. Hráči Basketbalové akademie však nic nevzdali a bojovali až do samotného konce, díky skvělému nasazení v obraně zvítězili dvoubodovým rozdílem a zajistili si tak dvě kola před koncem extraligové části postup na MČR! Škoda nízké procentuální úspěšnosti střelby trestných hodů, díky níž se USK stále držel ve hře.

Body: Benák Pavel 21, Fišera Martin 12, Sapaly Nathan 7, Studnický Martin 7, Zdobinský Tomáš 6, Svoboda Lukáš 4, Brož Matyáš 3, Košnar Adam 3, Sapaly Nikola 3, Janovský Jaroslav 2, Lorenz David 2, Mori Ubaldini Giovanni 0, Tutter Adam 0, Vomáčka David 0, TH: 37/13, čtvrtiny: 17:20, 22:10, 19:20, 22:28