Základní část - skupina A | 1. liga | 12.02.2017 17:00

BK Loko Plzeň
HOSTÉ60
Hala: ZŠ Komenského
Zápas podrobněji: Statistika

Utkání začalo opatrně, v první čtvrtině nepadlo tolik bodů. Náš mírný náskok jsme si vybudovali ve střední části první čtvrtiny, když jsme otočili skóre z 1:4 na 10:6. Druhou desetiminutovku jsme zahájili trojkou Kováře a nakonec jsme se dopracovali až k desetibodovému vedení. Dalších deset bodů jsme přidali ve třetí čtvrtině, kterou jsme končili s nejvyšším vedením v zápase 60:38. V poslední části jsme si vítězství pohlídali. Při vyrovnaném procentu střelby z pole rozhodl náš vyšší počet úspěšných střel z perimetru (trojky - 7:2) a body z druhé šance (14:4) tedy po útočném doskoku. Naše aktivita v obraně přinesla 18 získaných míčů.

Díky vítězství a současné prohře Sokola Pražského s Pískem (za který od prosince nastupuje Pavel Englický zvaný „Vrci“) jsme skončili na vynikajícím třetím místě a v další fázi se utkáme se Zlínem, Opavou B a SK UP Olomouc.

Body: Svoboda 28, Kovář 12, Stegbauer 11, Kolář 10, Dlugoš 5, Novotný, Rovenský, Kotásek a Štafl po 2, čtvrtiny: 13:11, 21:11, 26:16, 14:22