Základní část - skupina D | žákovská liga | 16.10.2016 9:30

Mladší žáci U14
HOSTÉ82
Hala: Sport.areál, O.Španiela 817
Zápas podrobněji: Statistika

Další venkovní utkání odehráli nymburští Lvi na venkovní palubce v Jaroměři, kde se jim postavili domácí hráči Baskeťáci Josefov, kteří mají 3 vysoké hráče, což naznačovalo tvrdý podkošový boj. Velké množství chyb, zbytečných faulů a časté porušování pravidla o krocích nám bránilo v nabrání většího bodového rozdílu. V první polovině utkání si oba dva týmy doskakovaly své nepřesné střely a ze druhých někdy i třetích pokusů dostávaly míč do koše a tak po dvaceti odehraných minutách bylo skóre 32:47. Po změně stran přišla i větší snaha o obranný doskok a následný rychlý přechod na útočnou polovinu, kde nám však mnohdy chyběl větší nadhled, rozum a v neposlední řadě pohyb všech hráčů. I když na útočné polovině hřiště byli hráči basketbalové akademie Nymburk poněkud líní, vynahrazovali to především při obraně hráčů s míčem, které často donutili k nepřesným přihrávkám a z následných rychlých protiútoků dokázali navyšovat rozdíl ve skóre až na konečných 27bodů.

Body: Fišera 16, Vomáčka 14, Sapaly Nathan 12, Benák 11, Košnar 8, Zdobinský 7, Sapaly Nikola 4, Janovský 4, Giovanni 2, Studnický 2, Prejsek 2, Lorenz 0, TH: 31/15, čtvrtiny: 16:23, 16:24, 11:22, 12:13