Čtvrtfinále | extraliga | 06.04.2019 0:00

DOMÁCÍ74
Sokol Pražský
HOSTÉ96
Hala:

Do prvního utkání v play-off jsme vstoupili poněkud bojácně a v prvních minutách jsme se rozkoukávali, čehož hosté využili a hned v začátku se ujali vedení, postupně se hra začala vyrovnávat, hráči se osmělili a první čtvrtinu prohráli rozdílem 1 bodu 20:21. Ve druhém dějství hosté přidali na agresivitě a my jsme se jí nedokázali přizpůsobit zejména ve hře 1 na 1 a pod oběma koši, což mělo za následek poločasové skóre ve prospěch hostů 40:49.

Třetí čtvrtina přinesla obranářský basketbal, oba celky dokázali dát 15 bodů a tak měli hosté stále 9ti bodový náskok. Do posledního hracího období jsme vstoupili skvěle, brzy jsme se dostali na rozdíl 6ti bodů, ale posledních 8 minut zápasu patřilo jasně Pražanům, kteří dokázali proměnit těžké střely, uvolnili se bodovým náskokem a naši hráči měli naopak těžké nohy, všude byli o krok pozadu a tak si Sokol Pražský připsal první vítězství, když dokázal střílet ze všech pozic s více jak 50% úspěšností, což byl rozhodující faktor zápasu.

Body: Novák 21, Kábrt 17, Valentíny 16,  Srník 14, Rylich 4, Fišera 2. Trojky: 26/6, 15/8. TH: 22/10, 30/16. Čtvrtiny: 20:21, 20:28, 15:15, 19:32.