Play-out (13.-20.) | 1. liga | 10.03.2019 17:30

DOMÁCÍ83
Sokol Šlapanice
HOSTÉ79
Hala: ZŠ, Nymburk

Nedělní večery patří tradičně mužům B v Nymburce na Komendě a ne jinak to bylo i tento víkend. Z Brna přijel pouze v 6-ti lidech Sokol Šlapanice. Tento útočně laděný tým ukázal své kvality v útoku i u nás v Nymburce. Velmi dobrou práci v obraně na Romanovi Zachrlovi odvedli Martin Holoubek a Vojtěch Vejvar. V 1. poločase jsme se nedokázali i přes spoustu volných pozic trefit za 3 body a proto se hrál vyrovnaný zápas. Ve třetí části hry naopak Šlapanice trefili 5x za 3 body za sebou a dostali se do vedení o 11 bodu. Nepolevili jsme ale v koncentraci a pořád hráli nátlakovou obranu, což v poslední čtvrtině přineslo své ovoce, když soupeř už díky úzké rotaci nemohl. Dostali jsme se do vedení o 15 bodu asi 5 min do konce a i přes korekci ze strany soupeře se utkání v klidu dohrálo.

Body: Mikula 24, Kotásek 19, Novotný 16, Kolář 15, Holoubek 5, Mareš 3, Vejvar 1. Fauly:  15:16, Trojky:  8:10, TH:  10/7 : 13/11, čtvrtiny: 19:20, 18:19, 22:22, 24:18