Základní část | extraliga | 23.03.2019 0:00

DOMÁCÍ96
Slavoj Litoměřice
HOSTÉ78
Hala: ZŠ, Nymburk

V sobotním utkání jsme nastoupili proti Litoměřicím a cíle jsme měli jasně dané, nejdříve sledovat zápas mezi Sokolem Pražským a Pískem a následně porazit litoměřické hráče. Do utkání jsme nastoupili až příliš lehkovážně, nedokázali jsme se včas vracet do obrany a spíše jsme se soustředili na zakončení, které jsme nedokázali i z bezprostřední blízkosti koše proměnit a tak jsme brzo prohrávali 2:11. Po oddechovém čase jsme se chytli šnůrou 14:0 a začali jsme přebírat otěže utkání, což se nám podařilo na výbornou a po první čtvrtině jsme vedli 30:24. Druhá čtvrtina byla plná nepřesností a nedaných šoupáků na obou stranách a tak jsme si udrželi poločasové vedení 48:40. V poločase jsme se již dozvěděli výsledek utkání Sokola a Písku, vzhledem k tomu, že Sokol Pražský prohrál, tak naopak naše vítězství znamenalo posun na 4 příčku v extraligové tabulce. Tento fakt byl pro hráče jako rudý dres pro býka a třetí čtvrtinu jsme ovládli 26:18 a vytvořili jsme si tak slušný náskok do poslední periody, ve které jsme ještě vystupňovali tempo utkání a dostali se až na rozdíl 23 bodů (87:64), v posledních 5 minutách již dostali prostor jen hráči z lavičky a dovedli utkání do vítězného konce.

Body: Valentíny 27, Srník 21, Rylich 18, Novák 16, Safiulin 5, Hodač 3, Jirák, Fišera a Najman 2. Trojky: 29/8, 27/9. TH: 17/10, 16/9. Čtvrtiny: 30-24, 18-16, 26-18, 22-20.