Základní část | extraliga | 18.11.2018 0:00

DOMÁCÍ99
SAM BŠM Brno
HOSTÉ85
Hala: ZŠ, Nymburk

Nedělní zápas byl po sobotní demolici Prostějova plný očekávání a zejména trenéři nabádali své hráče k maximální koncentraci. Vstup do zápasu byl však opačný, Brno běhalo, bojovalo, rvalo se o každý míč a naši hráči jako by čekali, že se zápas vyhraje bez boje. Střelou v poslední vteřině první čtvrtiny jsme se ujali vedení 24:22 a jako by nás tato střela nastartovala a konečně se rozběhli naše rychlé protiútoky, bohužel na obranné polovině se nám nedařilo dobře komunikovat a řešit jednoduché herní kombinace hostujících hráčů, což ale ve výsledku nevadilo díky skvělému útoku, který nás podržel v důležitých chvílích a v poločase jsme vedli poměrně hladce 53:39.

Třetí čtvrtina se nám vůbec nevydařila, zejména její závěr, kdy jsme polevili a dovolili jsme brněnským 3. čtvrtinu vyhrát v poměru 17:24. Poslední hrací období už však patřilo zase nám a po snadných koších jsme odskočili až na rozdíl 20ti bodů 99:79, poslední minuta a půl však zase přinesla uspokojení, hráči chtěli utkání dochodit a to se nám vymstilo v korigování zápasu, kdy jsme dostali 2 trojky a jeden koš ze hry, který upravil na konečných 99:85.

I přes skvělé výsledky se musíme poučit z chyb, které děláme zejména v obraně a nevypouštět ani vteřinu zápasu, i když za rozhodnutého stavu, hráčům však patří velký obdiv, vždyť jsme hráli s 1 a 3 týmem v extralize a obě utkání jsme zvládli s přehledem a vrátili jsme se na čelo extraligy ve velkém stylu.

Body: Srník a Valentíny 25, Kábrt 20, Rylich 16, Vosejpka 5, Benák a Novák 4. Fauly: 20:22, Trojky 13/5 : 17/7, TH: 26/16 : 28:14, čtvrtiny 24:22, 29:17, 17:24, 29:22