Základní část | extraliga | 17.11.2018 0:00

DOMÁCÍ104
BCM Orli Prostějov
HOSTÉ61
Hala: ZŠ, Nymburk

V sobotním utkání jsme nastoupili proti favoritům zápasu Prostějovu, který zatím procházel extraligou bez jediné porážky, což jsme si na domácí palubovce přáli změnit a do utkání jsme nastoupili plni odhodlání porvat se o co nejlepší výsledek.

První čtvrtina naznačila, že utkání bude hodně náročné kdy se oba celky snažili o co  nejrychlejší přechod na útočnou polovinu, spousta rychlých protiútoků a poloprotiútoků bylo k vidění v celém průběhu zápasu, první čtvrtinu jsme se ujali mírného vedení 24:19. V dalších čtvrtinách však byl na hřišti jen náš tým, ovládli jsme doskok, sprintovali jsme ve dvou a více hráčích do rychlých protiútoků, skvěle jsme hráli 1 na 1 a když se k tomu přidala i slušná obrana a občas nemohoucnost zakončení soupeře nebylo o vítězi pochyb. Skvěle zaplněná hala ZŠ Komenského viděla náš zatím nejkrásnější výkon v extralize, hostům jsme doslova znechutili celý další průběh utkání a po 2 a 3 demoliční čtvrtině (34:18 a 26:10) jsme poslední periodu už jen "dohrávali" a však stále ve vysokém tempu o čemž svědčí i 20 nastřílených bodů oproti 14ti hostujících.

V utkání jsme si ukázali že extraliga je nesmírně vyrovnaná, ale zvítězit nad dosud neporaženým Prostějovem takovým obrovským bodovým rozdílem je pro náš tým velkou odměnou za tréninkovou morálku, kterou mají všichni hráči maximální až profesionální. Nesmíme se však uspokojit a dál poctivě trénovat a zlepšovat se každý den.

Body: Valentíny 31, Srník 21, Rylich 18, Kábrt a Novák 11, Fišera 6, Hodač 4, Safiulin 2. Fauly: 17:20, Trojky 18/3 : 20/3, TH: 14/5 : 13/8, čtvrtiny: 24:19, 34:18, 26:10, 20:14.