STOPROCENTNÍ VÍKEND

Tento víkend byl pro naši Akademii mimořádný, protože jsme na koncích zápasů sbírali jen vítězství. Muži z Polabí rozdrtili béčko USK, když neprohráli v žádné čtvrtině. Junioři U19 se nadřeli na výhry o tři resp. pět bodů nejvíce. Starší žáci U15 proti východočeským týmům uspěli v obou případech s přehledem. Starší minižáci U13 vyhráli výrazně doma a těsněji venku. Výhry slavili i nejmladší minižáci U11.

Muži - 1. liga, skupina západ, základní část

Basketbal Polabí : USK Praha B 96:70

Do utkání jsme šli téměř s kompletním týmem a od začátku jsme chtěli co nejvíce tlačit na hráče s míčem a snažit se narušit organizovanou hru relojes imitacion hostujícího celku s důrazem na útočný i obranný doskok. To se nám poměrně dařilo a v prvních 10 ti minutách jsme dovolili hostům pouze 14 bodů, k potěšení trenérů hráči pokračovali ve skvělé obraně i ve druhém hracím období, kde jsme obdrželi pouhých 13 bodů a vytvořili si pohodlné poločasové vedení 44:27.

Ve druhém poločase jsme očekávali nápor hostů, který jsme však odrazili dobrou úspěšností z dlouhé vzdálenosti a i na obdržených 19 bodů jsme dokázali odpovědět našimi 28. Poslední hrací období ještě USK tlačilo a snažilo se využít aktuální výškové převahy pod košem, což se jim dařilo, ale další naše úspěšné střely znamenaly, že jsme v klidu mohli kontrolovat vývoj utkání až do poslední vteřiny a mohli se radovat již ze 7 vítězství z 10 odehraných utkání.

Za zmínku stojí naše úspěšnost tříbodové střelby, která se dostala na 65% s bilancí 20/13, a tak jsme v utkání měli lepší procento trojek než trestných hodů (62,5%) a to se často nevidí. Věříme, že střelecká úspěšnost nám vydrží i ve zbývajících zápasech tohoto roku, kdy se nejbližší termín představíme na palubovce Basket Košíře a poslední dvě utkání roku 2019 odehrajeme na domácí palubovce proti YDEA Kondor a Sokol Pražský.

Body: Novotný 20, Kolář 19, Votroubek 15 (trojky 6/5), Heinzl 12, Tůma 11, Valentíny 7, Dlugoš 6, Kotásek a Szita 3, trojky 20/13 : 13/6, TH: 24/15, 15/10, čtvrtiny: 23:14, 21:13, 28:19, 24:24.

Junioři U19 - extraliga

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 83:80

V rámci 10. kola extraligy juniorů zavítal na naši palubovku tým z Ostravy. Začátek utkání byl z obou stran rozpačitý. Spousta nepřesností v útoku, neproměněné šance, ale i velmi dobrá obrana, tak by se asi dal charakterizovat první poločas. Soupeř se stále držel o pár bodů před námi, když na konci druhé čtvrtiny proměnil střelu a zařídil si tak osmibodové vedení po prvním poločase. Trenér Jan Košař o poločasové přestávce velice důrazně domluvil svým svěřencům. Náš tým vletěl do druhé půle jako uragán a šňůrou 11-0 vybojoval vedení, které už do konce utkání nepustil. Jen ve třetí čtvrtině jsme dali více bodů než za celou první půlku. Bohužel ve čtvrté čtvrtině přišlo několik výpadků v obraně a soupeř se dostal zpátky do utkání. Devatenáct sekund před koncem zápasu proměnil Dávid Novák druhou šestku a poslal nás do vedení o 3 body. Útok soupeře jsme ubránili a tak přišel další faul na rozehrávače Nováka. Tentokrát bohužel neproměnil ani jeden trestný hod a soupeř měl možnost vyrovnat. Hostující Kotala však střelu za 3 s klaksonem minul a naši junioři mohli slavit vítězství.

Body: Valentíny 25, Fanta 17 a 15 doskoků, Rylich 16, Holoubek 12, Studnický 5, Srník 4, Snop 3, Novák 1, TH 26/19, čtvrtiny: 14:17, 16:21, 32:15, 21:27

BA Nymburk - BCM Orli Prostějov 100:95 (po prodloužení)

Po náročném sobotním utkání se na naší půdě představil další silný soupeř z Moravy - Prostějov. Vstup do utkání se nám vydařil o něco lépe než proti Ostravě, ovšem opět jsme se připravili o větší vedení velkou spoustou neproměněných šancí. Pár špatných rozhodnutí a misskomunikací v obraně dokázal soupeř velice dobře trestat zpoza trojkového oblouku (v prvním poločase 50%). Po první půli vedli hosté o 4 body a náš tým doufal v podobný scénář jako v sobotu. To se bohužel nestalo a do druhé půlky vstoupil soupeř lépe. Zhruba v polovině třetí čtvrtiny byl soupeř +15 a bylo jasné, že už budeme muset zapnout. Juraj Valentíny proměnil dvě těžké trojky a nastartoval tím náš comeback. Na konci třetího dějství sice soupeř skóroval, ale rozdíl sedmi bodů znamenal, že jsme stále v zápase. Během poslední čtvrtiny jsme se i dostali do vedení, ale byla to přetahovaná o každý bod. Dvě minuty před koncem se soupeř díky trojce Bálinta posunul na rozdíl čtyř bodů. V posledních dvou minutách však soupeř nedokázal skórovat ani jednou a po krásném bloku Františka Rylicha v následující akci srovnal Adam Srník na 85:85. Dobrá obrana našeho týmu a následně i Prostějova znamenali, že soupeř mohl mít poslední útok. 1,2 vteřiny před koncem jsme získali míč a následoval timeout. Těžká střela na výhru z rohu se bohužel neujala a tak se šlo do prodloužení. V tom jsme se dostali do vedení, které už vydrželo až do konce. Díky chladné hlavě na čáře trestného hodu a solidní obraně jsme i v divoké koncovce dokázali uhájit domácí palubovku a připsali si tak velice důležité vítězství!

Body: Rylich 31 a 13 doskoků, Fanta 25, Valentíny 15, Srník 10, Holoubek 8, Novák a Studnický 4, Snop 3, TH 27/21, čtvrtiny: 21:21, 23:27, 21:24, 20:13, prodloužení: 15:10

Starší žáci U15 – liga, skupina B

BA Nymburk – ADFORS Litomyšl 74:58

V průběhu prvních třech čtvrtin jsme soupeři dvakrát utekli na rozdíl osm až deset bodů, nepodařilo se nám ho ale definitivně zlomit. Agresivní obranou ve čtvrté čtvrtině jsme zaveleli ke klíčovému náporu, na který už soupeř neměl sílu reagovat.

Body: Cogan 24, Dohnal 17, Kolář 16, Fanta 10, Jakubal 4, Kozák 2, Janota 1. Fauly 8:18. Trojky 2:4. TH: 22/10:10/6, čtvrtiny: 18:12, 17:23, 12:18, 27:6

BA Nymburk – BK Pardubice 71:53

Po vynikající první čtvrtině, kdy jsme soupeři povolili pouhých 6 bodů, došlo ke ztrátě koncentrace a do konce zápasu jsme se více méně protrápili. I tak jsme měli zápas po většinu času pod kontrolou. Na začátku poslední čtvrtiny se soupeř sice dostal na rozdíl pěti bodů, ale sedm bodů v řadě našeho týmu přineslo klidnou koncovku a nakonec i výrazný rozdíl.

Body: Kolář 18, Cogan 16, Dohnal a Janota 13, Kozák 4, Střítěžský 3, Valenta a Křemen 2. Fauly 23:20, Trojky 2:1, TH: 22/13:29/12, čtvrtiny: 19:6, 13:15, 19:19, 20:13

Starší minižáci U13 – krajský přebor

BA JUVENTA Nymburk : BC Wizards DDM Praha 10 108:4 a 82:21

Obě sobotní utkání byla jednoznačná. Dominovali jsme ve všech basketbalových dovednostech. I podle počtu nastřílených bodů se ukazuje, jak složitě přecházeli hostující hráči půlící čáru. Zahrálo si všech 19 hráčů.

1. zápas

Body: Nezdařil 22, Amiel 14, Pelikán 14, Davídek 10, Jenčík 8, Kerhart 8, Brhel 7, Nozar 6, Hauser 5, Ehl a Kamenec 4, Jeník, Nováček a Vitovský po  2, čtvrtiny: 25:0, 38:0, 17:2, 28:2

2. zápas

Body: Nezdařil 12, Nozar 12, Jenčík 8, Hauser, Horák, Kamenec a Vitovský po 6, Brhel, Davídek 4, Nosál, Nováček  a Pelikán po 4, Ehl,  Jeník a Kerhart po 2, čtvrtiny: 12:12, 24:5, 20:0, 26:4

SK Velká Ohrada : BA JUVENTA Nymburk 34:59 a 47:65

Do obou nedělních zápasů jsme vlétli. Svou agresivní obranou a rychlým protiútokem jsme nedali šanci pochybovat, kdo zápas vyhraje. Škoda, že jsme byli tolikrát neúspěšní zpod koše, rozdíl ve skóre by byl výraznější. „Za celý víkend patří hráčům obrovská pochvala,“ dodala trenérka Kelbichová-Nezdařilová.

1. zápas

Body Kamenec 12, Davídek 10, Amiel 9, Ehl a Jenčík 6, Nezdařil a Vitovský 5, Pelikán 4, Nosál 2, čtvrtiny: 12:18, 12:16, 4:19, 6:6

2. zápas

Body: Amiel 12, Pelikán 10, Nezdařil a Nozar 8, Davídek 6, Jeník , Kamenec  a Vitovský po 4, Jenčík 3, Brhel, Kerhart a Nosál 2, čtvrtiny: 11:26, 13:6, 12:17, 11:16

Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

O víkendu odehrálo milovické družstvo U11 čtyři zápasy. V sobotu přivítalo doma Nymburk a v neděli zavítalo do hlavního města na palubovku Wizards. V derby nymburského a milovického týmu nemohla pochopitelně naše Akademie utrpět porážku.

NBK Juventa Milovice : BA Nymburk 42:62 a 23:66

První zápas byl vyrovnaný a čtyři minuty před koncem zápasu prohrávaly Milovice jen o jeden bod. V závěru však Nymburk zúročil své zkušenosti a vyhrál. „Tuto prohru beru jako naší výhru, dle mého názoru jsme odehráli nejlepší utkaní v této sezóně,“ poznamenal trenér milovických hráčů David Horák. Ve druhém utkání, které domácí prohráli větším rozdílem, dostali šanci i ti nejmladší (2011 a 2012), aby získali cenné zkušenosti.

1.zápas:

Body: Novák 18, Bergmann 12, Zachariáš 6, Dostál, Kramule a Vaňousek - Kovač 13, Farkaš a Poláček 8, Hazdra 6, Horký, Kalný, Kvíz, Moc a Vokřál po 4, Tomek 3, Kroupa a Mirovský 2, čtvrtiny: 10:14, 17:14, 11:12, 4:22

2.zápas:

Body: Bergmann 16, Novák 7 - Moc 16, Poláček 13, Davídek 12, Kovač 8, Farkaš 5, Hazdra 4, Horký,  Kalný, Kroupa  a Tomek Vojtěch po 2, čtvrtiny: 0:17, 11:19, 0:17, 12:13

BC Wizards DDM Praha 10 :  NBK Juventa Milovice 2:86 a 16:31

První nedělní zápas proti Wizards jsme vyhráli o 84 bodů a naše výhra byla zasloužená, protože jsme soupeře přehráli ve všech ohledech. Druhé utkání jsme také vyhráli sice menším bodovým rozdílem, ale celé utkání jsme měli pod kontrolou.

1.zápas:

Body: Novák 30, Bergmann 27, Zachariáš 14, Kramule M. 10, Frémund 3, Vaňousek 2, čtvrtiny: 0:11, 0:34, 2:27, 0:25

2.zápas:

Body: Novák 18, Zachariáš 6, Redlich 2, Frémund 2, Kramule M. 2, Lubelec 1, čtvrtiny: 4:12, 8:8, 0:9, 4:2, dále nastoupili: Zachař, Kudrlička J, Kudrlička Š., Bránský, Novotný, Petkano