JUNIOŘI A NEJMLADŠÍ MINIŽÁCI NEZAVÁHALI

Muži Basketbalu Polabí nemohli v sestavě bez několika pendlů z nejvyšší soutěže konkurovat vedoucímu týmu 1.ligy Písku a zápas prohráli. Junioři sehráli dvě utkání proti snazším soupeřům, ale zápasy nepodcenili a oba vyhráli. Dvě těsné prohry mají po víkendu starší žáci ze zápasů ligy. Také starší žáci U13 prohráli odložený zápas s Poděbrady a nejmladší minižáci třikrát vyhráli a jednou na soupeře nestačili.

1.liga mužů, skupina západ

Sokol Písek Sršni : Basketbal Polabí 111:88

K pátečnímu utkání jsme zajížděli na palubovku prvního a neporaženého týmu Písku. Vzhledem k velice omezené sestavě, jsme neodjížděli k utkání s velkým očekáváním a do utkání nastoupili i čtyři naši junioři. Domácí tým se vždy prezentuje velice rychlým stylem basketbalu, který se hrál i tentokrát a i když jsme chtěli tempo co nejvíce zmírnit a hrát pokud možno delší postupné útoky, soupeř se nezdráhal zakončovat i po pár vteřinách po vyhození z autu a to velice často. Naši hráči se však vysokého tempa nezalekli a s favoritem hráli vyrovnanou partii i vzhledem k naší sestavě. Bohužel 111 bodů je velké číslo, na druhou stranu jsme dokázali vsítit 88 bodů, což se žádnému předešlému týmu nepodařilo (nejvíce bodů dokázal Písku dát celek z Prahy USK a to 78)“S útočnou fází můžeme být velice spokojeni, na obranné polovině už samozřejmě ne, ale nesložili jsme zbraně a byli důstojným soupeře. Věříme, že na domácí palubovce budeme v mnohem lepším složení a písecké dokážeme potrápit mnohem více,“ řekl trenér Jan Košař.

Body: Tůma 25, Mikula 21, Dlugoš 13, Valentíny a Mareš 8, Holoubek 5, Snop a Vejvar 3, Rylich 2.

Trojky: 27/10 : 29/10, TH: 18/11 : 23/18, čtvrtiny: 29:22, 30:25, 24:18, 28:23

Junioři U19 - extraliga, základní část

BA Nymburk : YDEA Kondor Liberec 88:57

Po předešlém úspěšném víkendu se Sokolem Pražským a Plzní jsme chtěli navázat na zlepšený herní výkon, což nám trošku komplikovalo zranění Filipa Kábrta. I přes tento handicap jsme do replicas relojes espana zápasů šli potvrdit roli favorita, což se nám dařilo v celém průběhu utkání. V první čtvrtině jsme hráli rychlý pohledný basketbal, bohužel občas s velkými výpadky v obraně, i tak jsme si po první čtvrtině vytvořili více jak desetibodový náskok. Ve druhé čtvrtině se k našemu útoku přidala i solidní obrana, kdy jsme soupeři dovolili pouze 14 bodů a do šaten jsme odcházeli s pohodlným náskokem 23 bodů.

Předpokládali jsme, že hosté se nenechají lehce vzdát, což ukázali hned na začátku, kdy vsítili trojkovou střelu a nadechovali se k náporu, který jsme však nedovolili. I když procento střelby klesalo na obou stranách, vyhráli jsme i 3 čtvrtinu a stále vedli více než o 20 bodů. Poslední čtvrtina nenabídla příliš útočný basketbal, k naší spokojenosti jsme velmi dobře bránili, soupeř nám dokázal dát v poslední periodě pouze 7 bodů, a tak jsme si dokráčeli pro jasné vítězství o 31 bodů.

Body: Fanta a Valentíny 18, Holoubek 15, Rylich 14, Novák 10, Mráz 5, Snop a Srník 4.

Trojky: 32/8 : 18/4, TH: 9/4 : 17/5, čtvrtiny: 30:19, 26:14, 19:17, 13:7.

BA Nymburk - Slavoj BK Litoměřice 105:71

V nedělním utkání jsme nastoupili proti velice rychlému týmu Litoměřic, proti kterému jsme chtěli využít výškovou převahu pod oběma koši. Naši podkošoví hráči odvedli velmi dobrou práci Matěj Fanta a Juraj Valentíny, nicméně tento replicas omega zápas byl obzvláště individuálně vydařený doplněný týmovou hrou díky které jsme poprvé v sezóně pokořili stobodovou hranici. V obraně máme stále okna se špatnou výpomocí, na čemž se snažíme pracovat téměř dnem a nocí. Útočná fáze však o víkendu běžela hladce, hráči sdíleli míč, posílali se do rychlých protiútoků, nepřecházeli střelecké pozice a takticky vyspělejší hrou bavili přítomné diváky. V utkání vybočili individuálně dva hráči, kteří se dostali na validitu 34 respektive 39. To vše bylo podpořeno skvělou týmovou hrou, pohybem míče a nesobeckým pojetím hry, kterým se chceme a potřebujeme prezentovat s o hodně zlepšenou obranou do dalších utkání, kde nás čekají přední týmy v extralize a to Kolín a Pardubice.

Body: Valentíny 38, Rylich 20, Fanta 15, Srník a Mráz 10, Holoubek 6, Novák 4, Snop 2.

Trojky: 27/9 : 20/7, TH: 17/12 : 18/10, čtvrtiny: 21:13, 33:21, 28:17, 23:20

Starší žáci U15 - liga, sk.B

BA Nymburk - TJ Sokol Kbely 79:85

První čtvrtinu jsme odehráli dobře a vypadalo to že bychom mohli mít zápas pod kontrolou. Z naší strany však došlo k velkému polevení a nechali jsme rozehrát nejlepšího střelce Kbel Lněníčka, který si s naší obranou bohužel až do konce zápasu dělal, co chtěl a střílel s vysokou úspěšností. Od druhé čtvrtiny se soupeř dostal lehce do vedení a to držel až do 35. minuty, kdy se nám povedlo dotáhnout. Bohužel jsme v poslední pětiminutovce neproměnili několik lehkých střel zpod koše a soupeři tím darovali výhru.

Body: Kolář 31, Cogan 13, Jakubal 9, Fanta 8, Dohnal 6, Janota a Kozák po 5, Střítežský 2. Fauly 20:21, Trojky 4:3, TH: 27/19:30/12, čtvrtiny: 22:15, 14:26, 19:20, 24:24

TJ Sokol Kbely  - BA Nymburk 78:73

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a od začátku až do 33.minuty, kdy jsme se na soupeře bodově dotáhli, měly Kbely mírný náskok. V ten moment, stejně jako v sobotu, jsme nedali několik lehkých střel a navíc jsme se dopustili několika nevynucených hloupých ztrát a pomohli tak soupeři k druhému vítězství.

Body: Kolář 18, Janota 13, Střítežský 11, Dohnal 9, Fanta 7, Křemen a Jakubal po 6, Cogan 3. Fauly 19:32, Trojky 2:5, TH: 35/18:22/12, čtvrtiny: 23:17, 17:21, 24:23,14:12

Starší minižáci U13 - krajský přebor

BA Juventa Nymburk : Basket Poděbrady  33:47

K tomuto zápasu jsme nastoupili s malou koncentrací a první čtvrtinu jsme prohráli rozdílem 16 bodů. Zbytek zápasu byl již vyrovnaný a vyvíjel se spíše v náš prospěch, když jsme dokázali ve druhé a poslední čtvrtině zvítězit. Manko z úvodu zápasu jsme dohnat nedokázali. „Postupně se nám daří více v týmové hře a dokážeme zapojit nově příchozí hráče v družstvu,“ všimla si trenérka Kelbichová - Nezdařilová.

Body: Amiel 7, Davídek 6, Vitovský 5, Nezdařil 5, Ehl 4, Jenčík 3, Hauser 2, Nosál 1, čtvrtiny: 2:18, 11:10, 7:12,13:11

Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

BK Brandýs : BA Nymburk  43:66 a 17:49

U11 odehráli dvě utkání na palubovce Brandýsa. Díky dobré obraně a soustředěnému výkonu dotáhli kluci obě utkání do vítězného konce. V prvním utkání domácí hráli lépe než ve druhém, a proto bylo utkání vyrovnanější. „Na našich klucích jde vidět každý zápas zlepšení, což je výsledek jejich velmi dobré práce v tréninku. Za to zaslouží pochvalu,“ dodal trenér Sokolovský.

Body hráčů budou doplněny

Čtvrtiny (1.zápas): 6:17, 16:12, 12:18, 9:19

Čtvrtiny (2.zápas): 2:18, 10:13, 4:12, 1:6

BK Mělník: NBK Juventa Milovice 61:64

Naše letošní první výhra byla sice těsná, ale jsme byli lepším týmem. Bohužel nám nevyšel úvod utkaní, kdy jsme neproměnili jasné šance, ale soupeř proměnil snad vše. Po půlce utkání jsme otočili zápas v náš prospěch. V závěru utkání jsme udrželi chladné nervy.

Body: Novák 14, Zachariáš 13, Kyral 9, Bergmann 9, Šeda 7, Kramule M. 5, Prochovník 3, Vaňousek 2, Lubalec 2, čtvrtiny: 18:15, 16:17, 12:20, 15:12

BK Mělník : NBK Juventa Milovice 67:27

Ve druhém utkání jsme zkusili i jiné herní kombinace. Do utkání nastoupili i naši nejmladší, pro které to byla cenná zkušenost.

Body: Šeda 9, Novák 6, Kramule M. 4, Zachariáš 3, Bergmann 2, Vaňousek 2, Pospíšil 1. Dále nastoupili Košnár, Kramule T., Zachař, Petkanov, Kudrlička J, čtvrtiny: 22:4, 21:13, 11:2, 13:10

30.10.2019 - 0:00