SOUTĚŽE SE ROZBĚHLY

První hrací víkend odstartovali muži Basketbalu Polabí přátelským zápasem proti německému týmu. Do mistrovských soutěží vstoupili starší žáci, starší a nejmladší minižáci a také nejmladší ve Šmoulinka Cupu. Tři týmy U12, U13 a U17 vyrazily na přípravné zápasy nebo turnaje. Podívejme se, jakých výsledků všichni docílili.

Muži - příprava

Basketbal Polabí - ESV Eisenach  108:55

V přípravě se utkali muži společného týmu Nymburka a Poděbrad, které bude v první lize startovat pod názvem Polabí, s německým družstvem ESV Eisenach, z města, kde se vyráběly legendární Wartburgy. ESV je vítězem přeboru Durynska, tedy něco jako u nás krajského přeboru. Už od počátku ukázal náš tým, kdo je na hřišti pánem. Dařilo se nám z dlouhé vzdálenosti i zpod koše a rozdíl ve skóre rychle narůstal. Ve druhém poločase naši hráči prodloužili útoky a nestříleli hned z první volné pozice, a proto skóre nenarůstalo tak rychle. Soupeř nekladl velký odpor a na konci ukazovala nová výsledková tabule v hale více než padesátibodový rozdíl.

Starší žáci U15 - liga

BA Sparta - BA Nymburk 66:90

Do poločasu jsme přehrávali soupeře a navyšovali náskok až na poločasových 25 bodů. Po přestávce ovšem přišlo polevení a soupeř se na pár minut dostal na dostřel. Náporu Sparty jsme odolali několika koši z přesilových situací a zápas jsme ve čtvrté čtvrtině již opět kontrolovali. V zápase si zahráli všichni hráči.

Body: Cogan 28, Kolář 20, Janota 11, Jakubal 7, Kozák 6, Ryl 6, Dohnal 5, Křemen 5, Černý 2. Fauly: 17:18, Trojky: 3:3, TH: 18/9:18/11, čtvrtiny: 12:21, 10:26, 26:19, 18:24

USK Praha - BA Nymburk 57:91

V prvním poločase držel tým USK Praha v zápase Látal, nejlepší střelec domácích. Soupeř se na Látala ale spoléhal až příliš a to nemohlo stačit. Projevilo se to ve druhém poločase, kdy už jsme kolektivnější hrou soupeři postupně odskočili a vytvořili si bodový polštář. I v tomto zápase nastoupili všichni hráči, kteří byli k dispozici.

Body: Kolář 22, Cogan 19, Jakubal 13, Dohnal 12, Janota 9, Černý 6, Ryl 4, Adamec 3, Křemen 2, Rufer 1. Fauly: 32:30, Trojky: 5:5, TH: 23/10:45/22, čtvrtiny: 19:26, 14:18, 12:19, 12:28

Starší minižáci U13 - krajský přebor

BA Juventa Nymburk - BA Sparta Praha 54:55 a 47:64

Starší minižáci sehráli své první dva zápasy letošní sezony. Družstvo vzniklo sloučením mladších minižáků Nymburka a Milovic a možná i změna tréninkového stylu se u některých hráčů projevovala i při zápase. K tomu se přidala ještě dlouhá absence utkání i skutečnost, že mnozí během prázdnin míč moc nedrželi v ruce. Proto celkový výkon nebyl podle představ trenérů.

První zápas nám utekl mezi prsty, ale i to k basketbalu patří. Ve druhém utkání měl soupeř už navrch. Během utkání se dalo najít několik dobrých momentů, které budou odrazovým můstkem k dalšímu progresu týmu.

Zápas číslo 1

Body: Amiel 17, Davídek 9, Jenčík 6, Ehl 5, Nezdařil 5, Vitovský 4, Kamenec 3, Hauser 2, Pelikán 2, Nozar 1, dále nastoupili: Brhel, Horák , Jeník, Kerhart, Klacek, trojky 3, TH: 46/19, čtvrtiny (průběh zápasu): 12:5, 27:24, 36:38, 54:55

Zápas číslo 2

Body: : Nezdařil 14, Amiel 8, Vitovský 6, Pelikán 4, Brhel 3, Ehl 3, Kamenec 3, Nozar 3, Hauser 2, Klacek 1, dále nastoupili: Davídek, Horák, Jenčík, Jeník, Kerhart, trojky: 0, TH: 20/7, čtvrtiny (průběh zápasu):  15:16, 19:34, 34:48, 47:64

Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

NBK Juventa Milovice : Pandy Čelákovice  (MIX) 27:90 a 19:65

Dnes benjamínci z Milovic odehráli svá první dvě utkání v této sezoně proti týmu Čelákovic. Tým Čelákovic patří k favoritům naší skupiny. V týmu domácích chyběli citelně tři zkušení hráči, na druhou stranu se do zápasu dostalo pět nováčků, pro které to byl první zápas v životě. Obě utkání jsme sice prohráli, ale byla to prohra se vztyčenou hlavou. Klukům patří velká pochvala za bojovnost a nasazení a vám rodičům za velkou podporu.

První zápas:

Body: Poddaný 9, Lubelec 6, Kramule 2, Petkanov 2, Prochovník 2, Redlich 2, Šeda 2, Branský 1, Zachariáš 1, Helešic, Kramule, Vaňousek, Zachař, průběh zápasu: 6:28, 10:47, 11:69, 27:90

Druhý zápas:

Body: Kramule 5, Zachariáš 5, Prochovník 4, Petkanov 2, Zachař 2, Poddaný 1, Branský, Helešic, Kramule, Lubelec, Redlich, Šeda, Vaňousek, průběh zápasu: 5:22, 6:43, 15:53, 19:65

Kategorie U10

V neděli naše přípravka odehrála první turnaj Šmoulinka cupu v Nymburce za účasti družstev Kolína, Kralup a Dubeče. Celý turnaj vyhrálo družstvo Kolína. Naše děti skončily na třetím místě. Pro některé hráče to byl první turnaj v životě.

Kadeti U17

Hned po pátečním příjezdu do Mariboru jsme se utkali s týmem Vasas Budapešť. V tomto utkání se nám dařila osobní obrana a obranný i útočný doskok. Tyto faktory a výšková převaha oproti soupeři, juniory dovedla ke snadnému vítězství 67 : 23.

V sobotu jsme absolvovali dvě utkání, stále ještě ve skupině, proti místnímu Triglavu a Olimpik Lublaň. Triglav jsme po opět jednoznačném průběhu utkání porazili rozdílem třídy 89 : 49, kdy naše výšková převaha pod oběma koši byla rozhodujícím faktorem po celou dobu utkání.

O finále jsme se utkali proti velmi kvalitnímu týmu Olimpik Lublaň, který měl ve svých řadách kvalitní střelce za tři body a vynikal rychlostí a kvalitním přechodem do rychlého protiútoku, což našim hráčům činilo především v obranné fázi velké problémy. Vítězství jsme uhájili taktickou hrou v poslední minutě utkání, kdy hráči perfektně splnili pokyny trenérů a zahráli v útoku předem připravené signály. Konečný výsledek 70 : 67 nás posunul do nedělního finále.

V nedělním finále proti vítězi skupiny B Laško, kluci předvedli solidní výkon především v obraně a po vyrovnaném prvním poločase si ve druhém dějství podařenými rychlými protiútoky zajistili dostatečné vedení a utkání dovedli do vítězného konce 69 : 52.

„Vítězství v turnaji jistě klukům zvýšilo herní sebevědomí a je pěkným příslibem do začátku extraligové sezony. I když jsme se museli ze replica orologi di lusso zdravotních důvodů obejít bez tří hráčů základní rotace , týmová chemie začíná fungovat a hráči se postupně adaptují na styl hry, který společně se Stanislavem Votroubkem po nich požaduji. Věříme, že se získané zkušenosti z turnaje přenesou do týmového výkonu během nastávající sezony,“ zhodnotil turnaj trenér Michal Franěk.

Přípravné turnaje minižáků U12 a U13 zhodnotila trenérka Hana Kelbichová:

Neskutečný bojovný výkon dnes předvedlo jak družstvo U12 tak U13. Obe družstva hrála proti starším tymům což ale nebylo na škodu. Kdo dnes viděl zápasy U13, myslím nevěřil, že je to stejné družstvo, co v sobotu hrálo se Spartou!!! Kluci kromě bojovnosti podali o týmový výkon. Fungovala obrana a rychlé protiútoky, bylo vidět spousta krásných přihrávek, ale hlavně nasazeni. Odehrát v takovém nasazeni 4 zápasy - klobouk dolu!!!!

Družstvo U12 sbíralo cenné zkušenosti. První zápas byl hodně nervózní. Ale v každém zápase bylo vidět obrovské zlepšení, bojovnost a chtíč vyhrát!!!

Obě družstva se umístila na 2.-3.místě, což je obrovsky úspěch. Velka gratulace všem a rodičům díky za podporu!!!

19.09.2019 - 9:04