a
b
s
o
l
v
e
n
t
i

BC Geosan Kolín

DEKSTONE Tuři Svitavy

Egoé Basket Brno

Cal State Fullerton Titans

ČEZ Basketball Nymburk

Egoé Basket Brno

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BK ISKRA Svit

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BKM Lučenec

Královští Sokoli

TÝMY, SOUTĚŽE, NOVINKY

Příprava některých týmů Basketbalové akademie už odpočítává poslední hodiny a už tento týden se vrhnou do zápasové vřavy. Kromě očekávaného posunu jednotlivých hráčů ve věkových kategoriích, se v Akademii událo také několik změn. Podívejte se, jaké změny to jsou a která družstva a v jakých soutěžích budou startovat.

 

Předně můžeme přivítat v Akademii dva nové trenéry a tři nové asistenty trenérů. Novým trenérem je Martin Stavěl (*1976), který bude v letošním roce koučovat hráče kategorie U15. Basketbalový život Martina Stavěla je spojený především se severem Čech, kde působil nejprve jako hráč, poté jako asistent trenéra a nakonec v letech 2013 se stal replicas relojes hlavním koučem. Po svém příchodu do Ústí, které se rok před tím potácelo na chvostu tabulky, dostal tým až do play-off ze šestého místa. Husarský kousek trenéra-nováčka v nejvyšší české mužské soutěži. Hodně týmu pomohl jím vybraný hráč Kwamain Mitchell, kterého si určitě pamatujete. Byl v sezoně 2013/14 nejlepším střelcem NBL. Po třech letech Martin Stavěl skončil své trenérské působení v Ústí a přesedlal na trenérskou židli v týmu ženské basketbalové ligy BLK Slavia Praha. Odtud odešel na sklonku roku 2018.

 

Další novou postavou v trenérském štábu je Stanislav Votroubek, kterého není nutné dlouze představovat. Standa přišel do nymburského A-týmu v lednu 2002 a skončil na konci sezony 2006/07. Za tu dobu odehrál za Nymburk 301 zápasů, ve kterých nastřílel 1841 bodů. Je to jeden z mála hráčů Nymburka, který se může pochlubit kompletní sbírkou medailí z NBL. Určitě si pamatujete na štíhlého pivota, kterak sází jednu trojku za druhou. Za svou kariéru v NBL nastřílel soupeřům celkem 792 trojek s úspěšností přesahující 40%! Konec své hráčské kariéry si Standa odsloužil v Ústí nad Labem v sezoně 2017/18, kdy také zastával v klubu NBL pozici hrajícího asistenta. Na konci minulé sezony se už Standa podílel na přípravě nymburské akademie, když v play-off pomáhal Laďovi Sokolovskému s juniory U19.      

 

Z nymburské akademie se rozhodli začít s trénováním dva mladí hráči Vojtěch Poláček, který bude pomáhat Martinu Stavělovi u starších žáků a Ondřej Hodač, který bude čerpat zkušenosti od Ladislava Sokolovského u nejmladší kategorie U11. U nejmladších minižáků najdeme také Lucii Adamcovou, která je třetí novou asistentkou v „nymburské“ větvi Akademie.

 

Také v sezoně 2019/20 obsadí Nymburk všechny věkové kategorie od juniorů po nejmladší minižáky. Muže B čeká drobná změna. Jejich tým bude hrát pod hlavičkou Basketbal Polabí díky spojení s poděbradským klubem. Trenérem bude Jan Košař a k ruce mu bude Martin Milbach a také Dušan Pandula, který po ukončení své hráčské kariéry zakotvil v Poděbradech.

 

Juniory U19 povede také Honza Košař, asistentem bude Robin Švarc. Tým bude startovat společně s dalšími jedenácti týmy v extralize. Jejich soutěž začíná 28. září a základní část končí 8. března. Po ní následuje play-off na tři vítězné zápasy a závěrečný turnaj Mistrovství ČR, do kterého se kvalifikují vítězové čtvrtfinále. Kadety, kteří si výkony v minulé sezoně také zabezpečili extraligu, povede Michal Franěk se Standou Votroubkem. Jejich systém soutěže je stejný jako u juniorů a časově je o týden posunutý - začátek je 5. října a konec základní části 15. března.

 

V žákovské kategorii U15 a U14 budou oba naše týmy usilovat, aby se ze základní části ligy probojovali do extraligy. Kategorii U15 povede Martin Stavěl a Vojtěch Poláček. Dvacet čtyři týmů starších žáků bylo rozděleno do tří skupin podle geografické příslušnosti. Naši hráči padli do skupiny B společně s Pískem, Jindřichovým Hradcem, Litomyšlí, Pardubicemi a trojicí pražských týmů USK, Kbely a Sparta. První čtyři týmy z každé skupiny se kvalifikují do dvanáctičlenné extraligy a přenesou si s sebou výsledky ze základní části. Nejlepších osm extraligy pak startuje na MČR, které pořádá vítěz extraligy. Základní část startuje už tento víkend a končí 8. prosince. Mistrovství ČR se uskuteční v termínu 8. až 10. května.

 

Mladší minižáci U14 pod vedením Evy Hubálkové a Magdy Nové mají stejný cíl jako starší žáci, postup do extraligy. V lize mladších žáků však startuje dohromady 52 družstev. Ty jsou rozděleny do čtyř skupin po sedmi a čtyř po šesti. Nymburk je zařazen v sedmičlenné skupině D společně s Libercem, Kbely, Sokolem Pražským, Litoměřicemi, Brandýsem a Děčínem. Postupový klíč do extraligy velí umístit se na prvním nebo druhém místě skupiny. Šestnáct extraligových týmů bude rozděleno do dvou skupin, kde se začne opět s čistým štítem a první čtyři týmy z každé skupiny extraligy postoupí na Mistrovství ČR. Pořadatel se stanoví výběrem a finálový turnaj osmi se uskuteční ve dnech 1. až 3. května. Základní část ligy startuje 19. září a končí 15. prosince.

 

Minižákovské kategorie U13 až U11 budou startovat v krajském přeboru. Starší minižáky U13 povede trenérská dvojice Hana Kelbichová Nezdařilová s Františkem Tvrzem a družstvo bylo složeno z hráčů loňských U12 Nymburka a Juventy. I proto je jejich název BA Juventa Nymburk a jejich domácí palubovkou bude hala ZŠ Komenského i hala v Milovicích. audemars piguet replica  Devět družstev krajského přeboru (Roudnice, Beroun, Wizards Praha 10, Velká Ohrada Praha, Nymburk, Sparta B, BŠ Tygři Praha, Poděbrady a Brandýs n.L.) bude hrát v jedné skupině dvoukolově polsky (tzn. dva zápasy v jeden den). Soutěž začíná 14. září a končí 24. dubna.

 

V kategorii U12 i U11 budou v krajském přeboru s oficiálním názvem „Přípravná soutěž mladších/nejmladších minižáků“ startovat vždy dvě družstva naší BA, jedno jako BA Nymburk, druhé jako NBK Juventa Milovice. Nymburské U12 povede Robin Švarc a Patrik Nový, milovické Jan Devátý a Hana Kelbichová Nezdařilová. Celkem 14 týmů v kraji je rozděleno do dvou skupin po sedmi. Nymburk a Milovice budou ve skupině A společně s Českým Brodem, Brandýsem, Mladou Boleslaví, Poděbrady a Kolínem (skupinu B tvoří Kelti Nové Strašecí, Kralupy, Sparta B, Mělník, Roudnice, Pečky a Čelákovice). Na základní část hranou systémem každý s každým polsky, bude navazovat nadstavba mezi skupinami systémem 1-1, 2-2, 3-3, …. Soutěž začíná 22. září a základní část končí 28. března.

 

Družstvo nejmladších minižáků v Nymburce povede Ladislav Sokolovský s Lucií Adamcovou a Ondrou Hodačem, v Milovicích David Horák a Jan Devátý. V této kategorii mohou startovat jak ryze chlapecká družstva, tak mix dívek a chlapců. Stejně to bude i ve Středočeském kraji. Sedm družstev v jedné skupině sehraje zápasy dvoukolově polsky. Začíná se 14. září a konec bude 4. dubna. Soutěž budou hrát tato družstva: Brandýs n.L., Mělník, Milovice, Nymburk, Wizards (mix), Čelákovice (mix) a Benešov (mix).

 

Krom výše uvedených týmů pracuje v Nymburce také basketbalová přípravka. Pod vedením Petry Hájkové, Šárky Vaněčkové a Vladimíra Kuncíře se nejmladší adepti basketbalu schází každé pondělí 16:00 až 17:00 a čtvrtek 15:30 až 16:30 ve Sportovní hale ZŠ Komenského.  

Martin Stavěl #11 v dresu Ústí (2006/07)                                                   Standa Votroubek s medailemi

  

 

BA Nymburk
11.09.2019 - 6:57