a
b
s
o
l
v
e
n
t
i

BC Geosan Kolín

DEKSTONE Tuři Svitavy

Egoé Basket Brno

Cal State Fullerton Titans

ČEZ Basketball Nymburk

Egoé Basket Brno

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BK ISKRA Svit

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BKM Lučenec

Královští Sokoli

KADETI ODVRÁTILI KONEC SEZONY

Zatímco jejich vzory v A-týmu mužů mají čtvrtfinále NBL za sebou, kadeti U17 BA Nymburk si o tomto víkendu na Sokole Pražském udrželi ve svém čtvrtfinále naději na postup na Mistrovství ČR. Byť byli v neděli krok od vyřazení, skvělou třetí čtvrtinou zápas obrátili a v sérii hrané na tři vítězství je stav 2:2. Pokud je budete chtít podpořit, a určitě si to zaslouží, vyražte ve středu prvního května v 11 hodin do haly ZŠ Komenského. Nebudete litovat. Atmosféra zápasu bude více než bouřlivá.

 

Jak probíhaly zápasy na Sokole? 

 

Sokol Pražský : BA Nymburk 98:71

Kadeti po prvních dvou utkáních na domácí palubovce odjížděli se skóre 1:1 na zápasy do Žitné ulice na půdu Sokola Pražského. Sobotní utkání bylo od prvních minut velice bojovné, střídali se úseky obranné a útočné na obou stranách, kdy buď padl koš za koš a nebo dokázaly oba týmy dobře bránit svůj vlastní koš, a tak nebyl k vidění příliš pohledný basketbal, který byl neustále přerušován fauly. Mnohem častěji byla slyšet píšťalka rozhodčích než síťka kterou propadl míč do koše a to padlo celkem 77 bodů již v poločase 40:37.

replicas relojesrolex replica replica audemars piguet

 

Vyrovnaný poločas nasvědčoval, že i druhé polovina utkání bude spíše taktickou bitvou, ale naši hráči začali hrát alibisticky, pouštěli se do bezhlavých akcí 1 na 1 a když se k tomu přidala zvýšená agresivita v obraně Sokola Pražského bylo zaděláno na "problém". Po třetí čtvrtině jsme prohrávali o 14 bodů a tak jsme se snažili vrhnout veškeré síly na obranu, kde jsme nechtěli dovolit lehké koše soupeře a naopak pokusit se bod po bodu ukrajovat náskok soupeře. Jako by však v sobotu bylo vše naruby a tak nás domácí hráči v poslední čtvrtině vyprovodili skórem 24:11 a v celkovém výsledku jasně zvítězili.

 

Sokol Pražský se tak ujal vedení 2:1 na zápasy a rázem se ocitl na koni vzhledem k faktu, že se play off kadetů hraje na 3 vítězná utkání, naopak náš tým stál před hrozbou vyřazení.

 

Body: Valentíny 22, Rylich 18, Kábrt 11, Benák 7, Srník a Fišera 4, Novák 3, Brož 2. Fauly: 16:21. Trojky: 11:6. TH: 24/15 : 17/11. Čtvrtiny: 22:21, 18:16, 34:23, 24:11.

 

Sokol Pražský : BA Nymburk 86:99

 

Nedělní zápas, stejné místo, stejný soupeř, ale z naší strany týmové pojetí hry s častými prvky rychlého protiútoku, dobré plnění obraných i útočných pokynů, vyjma posledních 5ti minut, tak by se dalo definovat nedělení střetnutí, ve kterém nám šlo o všechno.

 

První čtvrtinu jsme otevřeli dost nervózně, ale jakmile jsme si zvykly na poněkud "zvláštní" metr rozhodčích, začali jsme hrát náš basketbal a překlápět vedení na svou stranu, což se nám do poločasu podařilo a šli jsme tak do šaten s dvoubodovým vedením. Věděli jsme, že musíme nedělní třetí čtvrtinu zvládnout podstatně lépe a to se nám vydařilo náramně. Všichni hráči byli v laufu, úžasní diváci nás ani na vteřinu nenechali "odpočinout" a hnali nás za rozhodujícím trhákem v utkání, kdy jsme třetí dějství vyhráli 10:31 a vedli jsme před začátkem poslední periody 47:70.

 

Nástup do posledních minut nám vyšel také dobře a rozdíl jsme navýšili až na 26 bodů, pak však domácí vložili vše na jednu útočnou kartu, přehrávali nás útočnou situací pick and roll a po proměněné trojce stáhli náš náskok na rozdíl 8 bodů, větší drama jsme však nepřipustili a i když jsme koncovku nesehráli takticky úplně dobře, připsali jsme si důležité vítězství a vynutili si poslední rozhodující zápas na domácí palubovce, kde budeme usilovat o postup na final 4.

 

Rozhodující pátý zápas se hraje již ve středu 1. května od 11:00 v hale ZŠ Komenského. Přijďte podpořit naše kadety a dorazte fandit na Komendu v červeném, ať vytvoříme pekelnou atmosféru na rozhodující zápas play off.

 

Body: Kábrt 23, Rylich a Srník 22, Novák 14, Valentíny 13, Hodač 4, Fišera 1. Fauly: 21:25. Trojky 8:8. TH: 30/12, 24/15. Čtvrtiny: 22:17, 15:22, 10:31, 39:29.

BA Nymburk
30.04.2019 - 16:25