a
b
s
o
l
v
e
n
t
i

BC Geosan Kolín

DEKSTONE Tuři Svitavy

Egoé Basket Brno

Cal State Fullerton Titans

ČEZ Basketball Nymburk

Egoé Basket Brno

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BK ISKRA Svit

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BKM Lučenec

Královští Sokoli

VELIKONOČNÍ TURNAJ 2019

Během velikonočních svátků proháněli kromě velikonočního zajíce nymburští starší minižáci U13 své soupeře při Velikonočním turnaji své kategorie. Pozvání přijaly kluby z Budějovic, Ústí n.L., Litomyšle a Brna. Po dvoudenních bojích jsme skončili na druhém místě.

Minižáci U13, kteří nemají v kraji žádnou velkou konkurenci, si pozvali na turnaj dva účastníky Národního finále: Tigers České Budějovice a také Slunetu Ústí nad Labem. „Pro naše hráče to je výborná možnost před vyvrcholením turnaje sehrát kvalitní zápasy. Na Národním finále budou všechna utkání o mnoho a mnoho náročnější než zápasy v rámci krajského přeboru,“ vyzdvihla trenérka Hubálková největší význam turnaje. Její slova dokumentuje pohled na výsledky krajského přeboru. Většina zápasů končila výhrou o 50 a více bodů, zápas proti Liberci dokonce výhrou o 167 bodů! A krajské finále s vítězem západní skupiny A? První zápas doma o 112, druhý venku o 101.

 

Tak jednoznačné výsledky a zápasy dávají možnost zapojit do hry věkově mladší hráče i ty, kteří zatím nedosahují kvalit lídrů týmu. To je určitě dobře z hlediska zájmu o basketbal a pohody v mužstvu. Jenže s příchodem náročnějších soupeřů se pak družstvo může trápit. Nastávají situace, kdy je tým pod tlakem a na takovou situaci nejsou replicas de relojes najednou hráči připraveni. Mohou zmatkovat, snažit se najít unáhlená řešení a může se do jejich herního projevu vkrádat frustrace. Stačí se podívat na mužský A-tým. Jejich herní projev v NBL je zocelený těžkými zápasy v Champions League se naplno ukazuje ve vyrovnaných koncovkách zápasů v české nejvyšší soutěži.

 

Na turnaji především sobotní zápasy proti SAM Brno a Tigers České Budějovice dokázaly splnit hlavní cíl turnaje. Každý tým by rád vyhrával všechny zápasy, ale ani prohry s Budějovicemi nelze vnímat jako negativní. Stačí se jen podívat na výsledek vzájemného zápasu na loňském Národním finále kategorie U12 v Příboře, kdy Nymburk prohrál s Budějovicemi zápas o 3.místo skoro o 30 bodů a nyní vyrovnané utkání až do konce.

 

Podívejme se nyní na výsledky turnaje v přehledné tabulce.

 

 

St. minižáci U13
24.04.2019 - 14:32