KADETI MUSÍ V PRAZE ZA 10 DNÍ ZAPNOUT

Svoje čtvrtfinále rozehráli i kadeti a s pátým Sokolem Pražským byli úspěšní napůl a do odvety v Praze si vezou remízu 1:1 na zápasy. Mladší žáci si výhrou v sobotu zajistili třetí místo ve skupině a postup na MČR své kategorie. Mladší minižáci v zápase o 5.místo v kraji podlehli dvakrát Liberci a jsou šestí. Po eliminaci klubů mimo Středočeský kraj skončili čtvrtí.

Kadeti U17 - play-off extraligy

BA Nymburk - Sokol Pražský 74:96

Do prvního utkání v play-off jsme vstoupili poněkud bojácně a v prvních minutách jsme se rozkoukávali, čehož hosté využili a hned v začátku se ujali vedení, postupně se hra začala vyrovnávat, hráči se osmělili a první čtvrtinu prohráli rozdílem 1 bodu 20:21. Ve druhém dějství hosté přidali na agresivitě a my jsme se jí nedokázali přizpůsobit zejména ve hře 1 na 1 a pod oběma koši, což mělo za následek poločasové skóre ve prospěch hostů 40:49.

Třetí čtvrtina přinesla obranářský basketbal, oba celky dokázali dát 15 bodů a tak měli hosté stále 9ti bodový náskok. Do posledního hracího období jsme vstoupili skvěle, brzy jsme se dostali na rozdíl 6ti bodů, ale posledních 8 minut zápasu patřilo jasně Pražanům, kteří dokázali proměnit těžké střely, uvolnili se bodovým náskokem a naši hráči měli naopak těžké nohy, všude byli o krok pozadu a tak si Sokol Pražský připsal první vítězství, když dokázal střílet ze všech pozic s více jak 50% úspěšností, což byl rozhodující faktor zápasu.

Body: Novák 21, Kábrt 17, Valentíny 16,  Srník 14, Rylich 4, Fišera 2. Trojky: 26/6, 15/8. TH: 22/10, 30/16. Čtvrtiny: 20:21, 20:28, 15:15, 19:32.

BA Nymburk : Sokol Pražský 93:83

V nedělním druhém utkání nám bylo jasné, že odjíždět do Prahy se ztrátou dvou utkání by znamenalo velkou přítěž a tak jsme do zápasu vlétli jak uragán, hráli jsme od prvních vteřin na pokraji svých možností, skvěle putoval míč z ruky do ruky, sprintovali jsme do rychlých protiútoků a dobře jsme rotovali v obraně čímž jsme si vysloužili poločasové vedení o 20 bodů 53:33.

Hosté ve třetí čtvrtině díky naší nemohoucnosti v zakončení ještě stáhli rozdíl na 10 bodů a tak slibovala poslední čtvrtina ještě jisté drama, to jsme však díky "normální" úspěšnosti v zakončení nepřipustili a i když na obou stranách padlo 30 bodů, bylo to spíše dáno tím, že hostům nezbývalo nic jiného než všechny síly vrhnout do útoku, což se podařilo a pár šťastných střel přes ruku obránce dokázali vsítit, naši hráči však nepanikařili proti vytažené obraně a tak si po zásluze připisují vítězství a vyrovnávají stav série na 1:1.

Body: Valentíny 29, Kábrt 23, Srník 14, Novák 11, Rylich 8, Benák 6, Hodač 2. Trojky 15/3, 30/8. TH: 31/24, 22/13. Čtvrtiny: 28:14, 25:19, 10:20, 30:30.

Mladší žáci U14 - extraliga

BA Nymburk  :  Jižní supi Modřany 69 : 43

V tomto utkání se našemu družstvu, ale vůbec nedařila střelba zpod koše. Kdybychom byli úspěšní, alespoň z 50%, tak by vítězství bylo mnohem výraznější.

Body: Kolář 18, Cogan 14, Ryl 10, Křemen 9, Dohnal 4, Adamec 4, Jakubal 4, Dittrich 2, Janota 2, Černý 2, TH: 16/8, trojky: 1, fauly: 18, čtvrtiny: 23:14, 8:9, 31:9, 7:11

BA Nymburk : Sojky Pelhřimov 53  :  57

V nedělním utkání bez nejlepšího našeho hráče Adama Koláře podalo naše družstvo nejhorší výkon v letošní sezóně. Naši hráči nedokázali ubránit 1- 1 a měli neskutečně mnoho ztrát míče. Střelba ze střední vzdálenosti byla snad nula % a z pod koše tak  20%. Také střelba TH 32/12 něco napovídá. Základ, ale byl v obraně. Nejlepší hráč Pelhřimova Ouboh nám dal polovinu všech bodů Pelhřimova. Velmi vázla komunikace našich hráčů, a proto soupeř zvítězil zaslouženě. I přes tuto porážku si naše družstvo zajistilo postup ze třetího místa na finále ČR v Brně.

Body  Cogan 17, Jakubal 8, Ryl 7, Křemen 6, Černý 4, Snop 3, Dittrich 3, Kejmar 2, Janota 2 Dohnal 1, TH: 32/12, trojky: 0, fauly: 22, čtvrtiny: 22:19, 12:17, 6:13, 13:8

Mladší minižáci U12 - krajský přebor

BA Nymburk : Kondoři Liberec 51 : 95

Už od začátku zápasu jsme nasadili pomalé tempo a soupeř nás snadno přehrával. Pak se naše hra zlepšila, ale bohužel zápas už se nám zdramatizovat nepodařilo.

Body: Tobiáš 16, Davídek 8, Újezdský 7, Kubálek 6, Nosál 5, Kovač 4, Ehl 3, Hendrych 2, čtvrtiny: 13:35, 17:18, 10:28, 11:14

BA Nymburk : Kondoři Liberec 51 : 66

Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. V mnoha případech se nám podařilo soupeře přehrát, ale bohužel jednoduché střely zpod koše jsme neproměňovaly. Dolů nás však také sráželo i naše pomalé tempo hry, které hrálo do karet soupeři.

Body: Ehl 10, Davídek 7, Kovač 6, Hamtil 4, Hendrych, Kubálek, Nosál, Nováček a Tobiáš všichni po 4, Sojka a Újezdský 2, čtvrtiny: 10:17, 13:20, 14:14, 14:15

10.04.2019 - 23:49