JUNIOŘI O BOD A O DVA

Muži B v Opavě doplatili na úzkou rotaci a prohráli. Junioři v extralize odehráli dva těsné zápasy. V obou vyhráli, ale bodový rozdíl dohromady v obou byl jen tři body. B-tým v lize prohrál na výjezdu oba zápasy, stejně tak jako absencemi zdecimovaní starší žáci U15 doma. Potěšili nejmladší žáci výhrou nad Brandýsem a stále mají možnost stát se krajskými přeborníky.

Muži B – 1. liga

BK Opava B : Basketball Nymburk B  98:78

Ve čtvrtek odjelo družstvo mužů B na dohrávané utkání 1. ligy mužů do Opavy. Utkání hned po úvodních 8 minutách poznamenalo zranění Eduarda Kotáska, který pak po zbytek zápasu našemu družstvu velmi chyběl na pozici rozehrávače. Družstvo Opavy využilo ztrátu Edy k získání rozhodujícího rozdílu už do poločasu. Ve 2. poločase jsme předváděli už lepší výkon, ale na domácí celek to bohužel nestačilo.

Body: Mikula 23, Mráz a Hořejš 11, Kulich 9, Holoubek 8, Vejvar 7, Mareš 4, Kotásek 3 a Snop 2 Fauly:  24:18, Trojky:  7:7, TH:  20/17 : 26/15, čtvrtiny: 33:23, 29:15, 20:19, 16:21

Junioři U19 – extraliga

BK Slavoj Litoměřice : BA Nymburk  73:75

Poslední dva zápasy odehráli junioři BA na palubovce soupeřů, z toho jmenovitě v sobotu v Litoměřicích s místním Slavojem. Začátek nás zastihl koncentrované a slušnou obranou jsme dovolili soupeři za poločas pouze 32 bodů, bohužel na útočné polovině jsme nedokázali využít množství pokusů k většímu bodovému přídělu. Ve 3. čtvrtině jsme se dostali do vedení o 17 bodů, které nám ale dlouho nevydrželo a soupeř se držel na dostřel. V závěru jsme vítězství uhájili, přestože posledních 10 min náš výkon byl velmi špatný.

Body: Mareš 18, Valentíny a Holoubek 15, Kulich a Plešingr 10, Kábrt 4, Vejvar 3 Fauly:  21:19, Trojky:  9:8, TH:  25/16 : 17/11, čtvrtiny: 14:21, 18:16, 19:20, 22:18

BK Kondoři Liberec : BA Nymburk  84:85

V neděli nás čekal tým z Liberce. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, družstva se střídala ve vedení. Nás držela ve hře střelba za 3 body, kdy jsme za celý zápas dali sedmnáct trojek. Během poslední čtvrtiny, jsme se dostali do vedení o 10 bodů, které se nám ale nepodařilo udržet a domácí se dostali až na rozdíl jediného bodu. Poslední útok jsme však ubránili a odvezli si vítezství.

Body: Vejvar 23, Valentíny 21, Plešingr 12, Holoubek 10, Mareš 8, Snop 6, Kulich 5 Fauly:  15:15, Trojky:  7:17, TH:  19/13 : 10/8, čtvrtiny: 23:23, 24:25, 18:23, 19:14

Junioři U19B – liga, skupina play-out B

Vlci Žďár n.S. - BA Nymburk B  100:60

Body: Adamec 18, Pavlíček 9, Swingler 8, Laš 7, Bubeník 6, Volek 6, Nový 4, Soběslav 2, trojky: 5:9, čtvrtiny: 29:20, 25:13, 21:9, 25:18

Lions Jindřichov Hradec : BA Nymburk B  71:43

Body: Soběslav 13, Pavlíček 10, Volek 10, Bubeník 6, Adamec 2, Laš 2, trojky: 3:2, čtvrtiny: 21:14, 19:9, 17:13, 14:7

Starší žáci U15 - extraliga

BA Nymburk : Snakes Ostrava 37:94

Ve značně okleštěné sestavě jsme na domácí palubovce přivítali žáky Snakes Ostrava. Ostravští od prvních minut předváděli fyzický basketbal, který našim klukům bral hodně sil. Jen těžko jsme se prosazovali ve hře jeden na jednoho a žalostné procento naší střelby z pole určilo jednoznačný vývoj utkání ve prospěch soupeře. Poločasové skóre toho bylo nezvratným důkazem 22:42. Druhé dějství se neslo ve stejném duchu , hráčům Ostravy  se dařilo vše na co sáhli a skvělé procento  jejich střelby za tři body nás zcela odzbrojilo. Utkání jsme prohráli drtivým rozdílem.

Body: Loman 2, Česal 2,  Grmolenský 3, Bašta 4, Kolář 6, Frič 10, Kosík 10, fauly: 8:18, čtvrtiny: 12:10, 10:22, 11:19, 4:33

BA Nymburk : BK Příbor  43:55

V neděli jsme rozehráli utkání proti žákům BK Příbor velice slibně. V první čtvrtině jsme kvalitně bránili opory soupeře a v útoku se prosazovali především z krátké vzdálenosti. Výsledkem bylo slibné vedení 16:5. Druhá čtvrtina se nepovedla ani na obrané a ani na útočné polovině. Soupeř vstřelil tři trojkové pokusy, naši žáci pouze sedm bodů. Poločasové skóre 23:22 v náš prospěch povzbudilo do dalších dvou dějství přesněji hrající hráče hostů. Po třetí čtvrtině jsme ztráceli devět bodů, utkání bylo stále otevřené. I přes neschopnost vstřelit koš z jakékoli vzdálenosti, kluci bojovali a velice usilovali o změnu poměru sil na hřišti. Konečných osm trojek soupeře, oproti jedné naší a zbrklé ztráty míčů v rozhodujících fázích čtvrté čtvrtiny nás připravili o vítězství.

Pochvalu sice za bojovnost zaslouží všichni hráči BA, dokázali se po sobotní drtivé porážce semknout, ale dovednosti, především střelecké, byly na straně soupeře. Věříme, že kvalitním tréninkem se tým posune výrazně dál, zranění hráči se vrátí do družstva a náš cíl, probojovat se na MČR U15 se stane realitou.

Body: Bašta 2, Česal 2, Přikryl 3, Kolář 7, Frič 12, Kosík 17, fauly: 11:16, čtvrtiny: 16:5, 7:17, 9:19, 11:14

Nejmladší minižáci U11 - skupina 1-4

BA Nymburk - BK Brandýs nad Labem 32:14

Na naši palubovku přijel soupeř z Brandýsa nad Labem, tedy tým, který nás těsně porazil v kvalifikaci o Národní finále. I přes malý počet hráčů, který nás připravil o možnost střídání, kluci od začátku statečně bojovali. Především dobrá obrana nám zajistila vítězství v prvním utkání.

Body: Kubálek 7, Davídek 7, Hazdra 6, Poláček 6, Hauser 2, Sojka 2, Tobiáš 2 TH: 9/4, čtvrtiny: 15:4, 6:2, 6:6, 5:2

BA Nymburk - BK Brandýs nad Labem 27:18

Do druhého utkání jsme vstoupili dobře, ale soupeř do poločasu držel krok. Nakonec hráči překonali únavu a získali důležitou výhru i v tomto zápase.

Body: Davídek 9, Sojka 8, Poláček 6, Hauser 2, Kubálek 2, TH: 6/5, čtvrtiny: 8:4, 4:6, 9:3, 6:5

20.03.2019 - 7:46