POTĚŠILI JEN ŽÁCI DO 15 LET

O víkendu se hrálo jen několik zápasů, které naše hráče nezastihly v dobré formě. Mužům B se na Sokole Pražském vymstil ospalý začátek a zlepšení ve druhé polovině na korekci nestačilo. Junioři padli dvakrát o dvacet s USK Praha, a tak pouze starší žáci stvrdili svůj postup do extraligy dvěma výhrami nad dalšími dvěma postupujícími do extraligy. Kvalifikaci o Národní finále rozehráli i nejmladší minižáci.

Muži B – 1. liga

Sokol Pražský : Basketball Nymburk B  81:68

Další utkání nás zavedlo na palubovku Sokola Pražského, který se postupně ve svých výkonech lepší. Úvod utkání nás zastihl nepozorné a ospalé, což umožnilo domácímu týmu získat náskok. V útoku jsme příliš často spoléhali na individuální schopnosti, což neneslo moc velký úspěch. Ve 2. poločase jsme v obraně byli agresivnější, získali jsme více míčů do útoku, ale smazat náskok domácích se nám nepodařilo. V dalším utkání nás čeká opět utkání v Praze na palubovce Sokolu Vyšehrad.

Body: Kolář 18, Jirák 13, Novotný 12, Kulich 8 a Mikula 8, Holoubek 3, Vejvar 2, Plešingr 2, Mráz 2, fauly:  18:13, Trojky:  9:8, TH:  15/12 : 12/8, čtvrtiny: 27:19, 22:20, 18:15, 14:20

Junioři U19 – extraliga

USK Praha : BA Nymburk  92:62

V sobotu zajížděli naši junioři do Prahy na palubovku USK, které je zatím jako jediné družstvo neporažené, tím pádem na 1. místě extraligy. Do utkání jsme vstoupili na obranné polovině zónou, kterou domácí družstvo potrestalo v 1. čtvrtině 8 trojkami. I tak jsme se drželi domácím na dostřel. Postupně se úspěšnost střelby na obou stranách snižovala a domácí proto více vsadili na hru do vymezeného území, což jsme bohužel měli problémy zastavit. Můžeme najít určitě pozitiva v obranném doskoku a nasazení po celé utkání.

Body: Vejvar 13, Kulich 12, Jirák 9, Holoubek a Plešingr 8, Rylich 7, Snop 3, Srník 2 Fauly:  20:19, Trojky:  13:5, TH:  13/9 : 19/13, čtvrtiny: 30:20, 26:20, 15:7, 21:15

BA Nymburk : USK Praha  64:84

Nedělní odveta byla vyrovnanější po celé 3. čtvrtiny, kdy jsme se pořád drželi na dostřel od celku USK Praha. Lépe jsme si pohlídali střelce z dálky v tomto utkání, naopak méně nám šel obranný doskok. Bohužel v poslední čtvrtině nám docházely síly, vzhledem k užší rotaci a hostující celek toho využil k navýšení náskoku. Opět ale můžeme říci, že družstvo bojovalo až do poslední minuty a když v případném dalším utkání narazíme na lídra tabulky v plné síle, určitě budeme minimálně vyrovnaným soupeřem.

Body: Plešingr 19, Jirák 18, Vejvar 9, Kulich 8, Rylich 4, Snop a Holoubek 3 Fauly:  13:17, Trojky:  8:12, TH:  17/10 : 8/4, čtvrtiny: 14:24, 19:17, 20:24, 11:20

Starší žáci U15 - liga

V posledních dvou zápasech kvalifikace o extraligu naši žáci nezaváhali ani proti východočeským soupeřům. Díky tomu si zabezpečili postup do extraligy, kam si stejně jako Sokol Pražský, vítěz skupiny A, přinášejí pouze jednu prohru. Prvních osm týmů z extraligy se probojuje na závěrečný turnaj Mistrovství ČR. Kdo to bude, se dozvíme 14. dubna.

BA Nymburk : BVK Holice 74:61

Body: Frič a Studnický 21, Kosík 19, Kolář 11 a Loman 2, čtvrtiny: 20:16, 18:14, 17:17, 19:15

BA Nymburk : Synthesia Pardubice 96:86

Body: Frič 30, Studnický 24, Kolář 19, Borl 12, Kosík 6, Kejmar 5, čtvrtiny: 20:28, 26:20, 30:15, 20:23

Starší minižáci U13 si své zápasy proti Spartě Praha odložili na únor příštího roku, aby se mohli zúčastnit mezinárodního turnaje v Ostravě.

Nejmladší minižáci U11 - kvalifikace o NF

V sobotu se v ZŠ Sadská odehrálo první kolo kvalifikace na NF kategorie U11.

BK Brandýs : BA Nymburk 56:45

V prvním utkání se náš tým postavil týmu BK Brandýs. Dobrý vstup do utkání vystřídala horší druhá čtvrtina a Brandýs tak v poločase vedl o 6 bodů. V poslední čtvrtině jsme začali náskok soupeře stahovat a dostali jsme se do vedení. Ještě 5 vteřin replicas de relojes españa před koncem náš tým vedl o 3 body, ale soupeř bohužel dokázat vyrovnat. Šlo se tedy do prodloužení a to náš tým nezvládl především psychicky. Pro většinu hráčů to byl první opravdu vyrovnaný soutěžní zápas a za takové zkušenosti jsme rádi! Klukům patří velká gratulace za bojovnost, byl to krásný zápas!

Body: Hauser 10, Davídek 10, Kubálek 6, Újezdský 5, Farkaš 4, Hamtil 3, Vrba 2, Horký 2, Sojka 2, Tobiáš 1  TH: 13/3

Čtvrtiny: 4:16, 22:4, 7:7, 12:18, 11:0

Basket Poděbrady : BA Nymburk  76:36

Po náročném utkání s Brandýsem nás čekal favorit kvalifikace - tým Poděbrad. Vstup do utkání nebyl optimální, byla na nás vidět velká psychická únava. Po první čtvrtině ale kluci znovu získali chuť do hry a předvedli hezký bojovný výkon.

Body: Tobiáš 8, Davídek 7, Hamtil 6, Farkaš 5, Sojka 4, Hauser 2, Kvíz 2, Újezdský 2 TH: 20/6

Čtvrtiny: 21:6, 19:12, 18:9, 18:9

12.12.2018 - 5:01