V LIBERCI SKÓRE ZE DVOU ZÁPASŮ 274:14

Muži B v plné sestavě doma Vyšehrad jednoznačně přehráli. Junioři odehráli v týdnu dokonce tři zápasy. Zvítězili v Písku a doma sehráli dva těžké duely. Dvě prohry si připsalo ligové béčko. Doposud neporažené Supy pokořili U14, minižáci U13 vyhráli v Liberci v součtu dvou zápasů 274:14 a U11 v Boleslavi 144:22.

Muži B – 1. liga

Basketball Nymburk B : Sokol Vyšehrad 94:60

Domácí utkání se Sokolem Vyšehrad se neslo od úvodních minut v náš prospěch. Koncentrovanou obranou a snahou o jednoduchý útok jsme po celý zápas slavili úspěch. Výrazně lepší jsme byli na doskoku a následně jsme se dostávali rychlým přechodem k volným pozicím jak zpod koše, tak z perimetru. Spousta pohledných akcí dokázala zaujmout početné publikum a věříme, že v dalším domácím zápase nás opět přijdou podpořit.

Body: Kotásek 21, Kolář 19, Novotný 14, Kovář a Mikula 13, Kulich 8, Holoubek a Plešingr 3, fauly: 18:23, trojky: 8:4, TH: 26/18 : 14/8, čtvrtiny: 20:19, 23:10, 30:15, 21:16

Junioři U19 – extraliga

Sokol Písek Sršni : BA Nymburk 81:95

Odložené utkání v Písku jsme odehráli v týdnu a z Písku jsme si odvezli vítězství, které bylo opravdu vydřené. V 1. poločase jsme se nedokázali vypořádat s tvrdou obranou domácích a měli zbytečně moc ztrát. Ve 2. poločase už to bylo podstatně lepší, dokázali jsme lépe pohybovat míčem a dostali se k jednoduchým střelám, které jsme dokázali proměnit. Co mohlo být lepší, tak trestné hody, které nám moc nešly. Utkání pak mohlo být klidnější.

Body: Kovář 21, Plešingr a Valentíny 19, Rylich 18, Vejvar 9, Holoubek 4, Mráz 3, Mareš 2 Fauly: 25:17, Trojky: 5:16, TH: 19/10 : 34/17, čtvrtiny: 22:25, 22:27, 17:24, 20:19

BA Nymburk : GBA 75:77

Stejně jako v předchozích dvou zápasech jsme vstoupili do utkání vlažně a bez potřebného nasazení. Během několika minut se hosté dostali do vedení kolem 10ti bodů a to do poločasu navýšili na 17 bodů. Po důrazné domluvě v kabině nastoupilo za domácí jiné družstvo plné energie a nasazení a během deseti minut bylo utkání vyrovnané. V poslední čtvrtině měli hosté z Prahy více štěstí a nakonec uhájili těsnou výhru o 2 body. Kdybychom hráli celý zápas se stejným nasazením, tak nemůžeme prohrát. Snad se z toho hráči ponaučí.

Body: Vejvar 22, Plešingr 20, Holoubek 12, Rylich 8, Mareš 6, Valentíny 4, Snop 3 Fauly: 19:22, Trojky: 6:9, TH: 33/23 : 20/16, čtvrtiny: 16:25, 9:17, 27:10, 23:23

BA Nymburk : BK Lokomotiva Plzeň 87:76

Konečně se družstvu povedl start do utkání a už ve 2.čtvrtině jsme byli ve vedení o 17 bodů. Bohužel opět přišlo polevení v koncentraci a hosté v poločase ztráceli pouze 4 body. Ve druhém poločase to byla přetahovaná o každý bod. V poslední části utkání jsme se dostali do většího vedení, které jsme si v závěrečných minutách pohlídali. Stejně jako předchozí utkání nejsme schopni udržet koncentraci celých 40 minut.

Body: Kulich 22, Plešingr 16, Valentíny a Rylich a Vejvar 12, Holoubek 7, Mráz 4, Mareš 2 Fauly: 16:26, Trojky: 6:8, TH: 26/13 : 10/6, čtvrtiny: 20:13, 27:30, 19:22, 21:11

Junioři U19B - liga

BA Nymburk B - Vlci Žďár nad Sázavou 61:64.

Utkání jsme měli skvěle rozehrané a po první čtvrtině vedli o 10. Propadák přišel ve druhé čtvrtině, kdy jsme dali pouze šest bodů!!. Druhá polovina byla vyrovnaná, ale bohužel jsme nezvládli závěr utkání a těsně prohráli.

Body: Snop 22, Adamec a Pavlíček 11, Holý 6, Soběslav 4, Volek 3, Nový a Bubeník 2, čtvrtiny: 25:15, 4:16, 15:16, 17:17

Lions Jindřichův Hradec : BA Nymburk B 70:39

Čtvrtiny: 22:9, 14:13, 20:9, 14:8

Mladší žáci U14 - liga

BSK Jižní supi - BA Nymburk 56:76

Proti dosud neporaženému družstvu Jižních supů nastoupilo naše družstvo oslabeno o tři nemocné hráče (Kolář, Střítežský a Najman). Přesto naše družstvo podalo výborný výkon a dokázalo v tomto důležitém utkání zvítězit o dvacet bodů. Výborná obrana a kolektivní pojetí hry bylo naší hlavní zbraní. Všichni naši hráči zaslouží pochvalu za přístup k utkání.

Body: Cogan 20, Dohnal 13, Adamec 12, Černý 11, Ryl 10, Dittrich 6, Janota 2, Jakubal 1, Snop 1, TH 21/11, fauly 22, trojky 4, čtvrtiny: 17:21, 21:41, 45:57

Starší minižáci U13- krajský přebor

Liberec - BA Nymburk 4:171 a 10:103

Celé utkání se odehrávalo převážně na soupeřově polovině hřiště, kdy hráči Liberce nenašli lék, jak se dostat přes naši výbornou obranu. Škoda, že naši hráči promarnili tolik střel zpod koše.

Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

TJ AŠ Mladá Boleslav : BA Nymburk 9:88

Družstvo U11 odehrálo v sobotu dopoledne dvě utkání v Mladé Boleslavi. Už od úvodního rozskoku bylo jasné, že náš tým bude udávat tempo hry. V některých pasážích měl soupeř problém vyhodit míč z autu či opustit vlastní obrannou replicas relojes polovinu. Díky pěkné obraně jsem tak často získávali míč u soupeřova koše a přidávali snadné body. V prvním utkání se nám podařilo i několik pohledných kombinací a byla na nás vidět ta správná radost ze hry. Konečný výsledek mluví za vše.

Body: Újezdský 15, Poláček 13, Davídek 13, Tobiáš 12, Hauser 8, Vrba 8, Hazdra 7, Kubálek 4, Kvíz 4, Tomek 4 TH: 9/6, čtvrtiny: 0:25, 6:19, 0:28, 3:16

TJ AŠ Mladá Boleslav : BA Nymburk 13:56

Do druhého utkání jsme vstoupili dobře na obranné polovině, ale bohužel jsme zahazovali spoustu šancí pod košem. Až do posledního dějství se však opakoval scénář prvního utkání a my tak díky dobré obraně a pěkným přihrávkám mohli hromadit body na své konto. Bohužel v poslední čtvrtině už kluci ztratili koncentrovanost a hlava už asi byla na cestě domů. Poslední čtvrtinu jsme prohráli 4:9 a to je pro nás jasným varováním. Ne všechny zápasy budou totiž před poslední čtvrtinou rozhodnuté. Každopádně sedm z osmi čtvrtin se nám podařilo odehrát dle našich představ a tak klukům patří gratulace k zaslouženým výhrám!

Body: Davídek 12, Újezdský 12, Poláček 9, Tobiáš 9, Kvíz 4, Hazdra 4, Kubálek 4, Hauser 2 TH: 6/4, čtvrtiny: 2:14, 2:14, 0:24, 9:4

17.10.2018 - 16:53