U19B SI VYBOJOVALO NA SEZONU 2018/19 LIGU

Není to tak dlouho, co sezona 2017/18 zapěla svou poslední píseň a už se v Nymburce rozdávali noty na sezonu další. Na přelomu května a června se totiž hrály kvalifikace o extraligu U17 a U19 a také o ligu U19, U17 a U15.

Vzhledem k tomu, že BA odehrála výbornou  minulou sezonu, nemusela o extraligu U17 a U19 ani ligu U15 a U14 bojovat. Účast zajišťovala postavení týmů kadetů, juniorů i žáků na konci sezony 2017/18. Do kvalifikací zasáhli pouze junioři U19B. Tým, který v minulé sezoně nehrál a byl z důvodů většího počtu hráčů ve věku kolem osmnácti a devatenácti let vytvořen. Kvalifikace byla dvoustupňová. Družstvo juniorů U19B promarnilo první příležitost v souboji tří týmů: Jižní Supi Praha, BK Teplice a BA Nymburk. Na turnaji, který se hrál v Praze, v prvním zápase nymburští hráči porazili vysoko Teplice 113:61, když svou převahu nad méně technicky vyspělým soupeřem měli hned od počátku.

V hale připomínající prádelnu svou teplotou i vlhkostí pak jen 60 minut po konci prvního zápasu museli nastoupit do druhého proti pořadatelům, kteří měli o dvě a půl hodiny více času na relaxaci. Domácí Supi využili nymburské nedorazy na replika klockor doskoku pod oběma koši a lepší střelbě trojek. Byť se rozdíl udržoval maximálně kolem dvanácti bodů, utkání Středočeši prohráli 76:85. Ze druhého místa dostali možnost opravné jízdy ve dvoujtkání proti BC Vysočina Jihlava, kde o postupu rozhoduje součet skóre. „Bylo to pro nás trochu překvapení, myslela jsem, že Supy porazíme,“ poznamenala trenérka Eva Hubálková.

Trochu neočekávaná prohra komplikovala situaci nejen tím, že museli hráči bojovat ještě jednou ve dvojutkání, ale také to, že někteří hráči v době rozhodujících dvou zápasů budou mimo Českou republiku na rekondičním soustředění v Itálii a tady že budou oslabeni o některé důležité hráče.

V prvním zápase proti Jihlavě v sobotu začal Nymburk doma o chlup nervózněji a dovolil hostům mírné vedení. Ve druhé a třetí čtvrtině však Akademici nasázeli dvakrát více bodů a vypracovali si až dvacetibodový náskok. Především bojovnost a výkon na útočném doskoku přenášely nejvíce paliva pro ofenzivu. Jenže v poslední desetiminutovce se nad domácím týmem stahovala hustá mračna. Jihlaváci vytáhli obranu v nike air max baratas rychlém sledu třikrát skórovali za tři body a nalepili nervozitu na ruce domácích. Rozdíl ve skóre se stáhl na jediný bod, ale nakonec si Nymburk do odvety přivezl tříbodový náskok za výsledek 79:76.

V Jihlavě se v neděli dopoledne hrálo o všechno. Tři body rozdílu je jako kapka v moři a záhy po začátku se náskok rozplynul. Domácí po první čtvrtině vedli o pět. Ještě do poločasu však Nymburk vyrovnal a urval dokonce bod navíc. I ve třetí čtvrtině se hostů dařilo o kapku lépe. Ve své hře využívali rychlé protiútoky a také dobré doskoky. V poslední čtvrtině se domácím nadobro rozplynul sen o lize, když na konci prohráli o deset bodů 70:80. Velkou posilou byla hra dvou hráčů Filipa Kábrta a Adama Srníka, kteří se k týmu připojili po dvanáctihodinové cestě autobusem z Itálie, kde byli s BA Nymburk na rekondičním soustředění. „Se soupeřem, kterého jsme porazili v prvním zápase 79:76, jsme drželi krok po celou dobu a střídali se ve vedení. Závěr jsme nakonec skvělou obranou zvládli na jedničku,“ pochválila trenérka Hubálková,