JUNIOŘI PŘIVEZLI Z MČR STŘÍBRO

Junioři se dokázali přes jedno zaváhání ve čtvrtfinále kvalifikovat do závěrečného turnaje Final 4, kde ukázali ohromnou bojovnost v obou zápasech, kterou v semifinále korunovali vysokým vítězství nad GBA. Ve finále se bili do poločasu, pak zvítězila zkušenost domácích.

V semifinálovém utkání vyzvalo naše družstvo GBA. Tedy soupeře, se kterým jsme měli po základní části stejně bodů, poměr utkání 1:1. Jen horší skóre z těchto utkání nás řadilo na třetí příčku, soupeř byl druhý. Do utkání nastoupili naši hráči naprosto koncentrovaní a hned v úvodu si vytvořili mírný náskok (4:11). „Domácí“ GBA začala zlobit až příchodem hráčů z lavičky a z druhých střel. Dokonce se na začátku druhé půle dostala na minutu do vedení (36:35). Pak ovšem Novotný s Kovářem šňůrou několika bodů dostali opět náš tým do vedení (44:52). Poslední čtvrtina již byla střeleckým koncertem BA Nymburk. Sedmnáct bodů v řadě nepřipustilo dramatický závěr a postup do finále byl na světě. Konečný výsledek 64:79.

Ve finálovém utkání nastoupila BA Nymburk proti vítězi základní části USK Praha. Tým z pražské Folimanky v základní části prohrál jen dvakrát, a to u nás na Komendě a v Prostějově. Držel si domácí neporazitelnost a do finále šel v roli favorita. Úvodní čtvrtina se ale replicas de relojes breitling opět povedla našim hráčům, i když s nízkým skóre (11:14). Ve druhé čtvrtině šli domácí do vedení, ale úspěšnou střelbou zejména Plešingra jsme šli do šaten opět ve vedení (30:31). Bohužel se během prvního poločasu dostali do problémů s fauly klíčoví hráči Novotný a Štafl a nemohli být tolik vytíženi, jak by si trenéři přáli. Třetí čtvrtina vyzněla pro USK, který si vybudoval klíčový náskok (56:43) i zásluhou proměněných těžkých trojek. Přes veškerou snahu vyždímat ze sebe zbytky sil při celoplošné obraně si domácí titul přeborníka ČR již vzít nenechali. Konečný výsledek 74:61.