ČTVRTÍ NA NÁRODNÍM FINÁLE U12

Bezkonkurenčně kilometrově nejdelší cestu museli vážit naši mladší minižáci U12 na své národní finále, které se konalo jen na dohled od ostravského letiště v Příboře poslední dubnový víkend. V klání 12 týmů nakonec skončili naši minižáci na čtvrtém místě, když jim nevyšly poslední dva zápasy.

„Já jsem se čtvrtým místem opravdu spokojená. I když to výsledkově nevypadá, už základní skupina byl těžká. Celé Národní finále bylo nesmírně vyrovnané, daleko vyrovnanější než loňské mezi jedenáctiletými,“ shrnula trenérka Eva Hubálková, která společně s asistentkou Magdou Novou zažila s tímto výběrem už loňské Národní finále U11 v Pardubicích.

Do základní skupiny získali nymburští hráči losem dva týmy, se kterými na přelomu února a března sehráli turnaj v Josefově a právě na tomto turnaji prohráli s Josefovem o tři body. Stejný tým byl jejich soupeřem i v prvním utkání turnaje. Tentokrát po překonání úvodního „ostychu“ vyprovodili Josefov vysokou výhrou 80:37, což jim už dávalo téměř jistotu, že neskončí turnaj hůře než osmí. I to byl jeden z motivačních prvků prvního zápasu. Ve druhém utkání prvního dne o vítězství ve skupině svedlo dohromady neporažené Nymburk a domácí Příbor. Skóre se tahalo do poločasu a ve druhém jsme vedli po celou dobu, ale vždy jen mírně a bylo nutné pro výhru 66:56 bojovat až do poslední minuty.

Dvě výhry znamenaly postup do čtvrtfinále proti horšímu ze skupiny C. Tím týmem byla Opava. Slezané hráli velice rychlý a pohledný basketbal, ale na naše hráče to bylo málo. Vítězství bylo nevysoké 60:55, ale znamenalo postup do semifinále.

Soupeřem v odpoledním utkání byly Pardubice. Soupeř, který se stal v kategorii U11 mistrem republiky a se kterým se tito hráči střetli ve stejné fázi i vloni. Rok zpátky Pardubice vyhrály rozdílem větším než třicet bodů. Letos bylo utkání podstatně vyrovnanější 55:62 a soupeř nebyl lepší, ovšem udělal v závěru méně chyb. Především hráč s číslem 5, vyšší než trenér Šoula, měl pod košem absolutní dominanci a třeba na popáté dostal míč do koše nebo dokonce v U12 zasmečoval.

V souboji o třetí místo jsme narazili v podstatě na výběr Jihočeského kraje hrající pod názvem BSK Tigers České Budějovice. Soupeř byl rychlejší, nestačili jsme se vůbec vracet a svou roli sehrál i přehnaný respekt k soupeři. Zápas jsme nevzali za správný konec a už od prvních minut jsme byli ve ztrátě. Ta se v průběhu utkání natáhla na konečných 47:75.

Letos jsme přivezli z Příbora i nejvyšší individuální ocenění. Nejužitečnějším hráčem NF se stal Sebastian Křemen, který byl zvolen také do druhé pětky turnaje. Nejlepším hráčem našeho výběru byl určen David Hájek.