VŠECHNY SOUTĚŽE POMALU FINIŠUJÍ

O uplynulém víkendu rozehráli kadeti čtvrtfinále s USK Praha, úspěšní však nebyli. B-tým kadetů se rozloučil s ligou výhrou a prohrou. Mladší žáci si dvěma výhrami vybojovali postup na Mistrovství ČR. První prohru v soutěži, která však nic neřeší, si připsali starší minižáci a nejmladší minižáci jeden zápas vyhráli a jeden prohráli.

Kadeti U17 v extraligovém play-off prohráli na Folimance s favoritem z USK Praha oba své zápasy. První zápas, který skončil rozdílem 29 bodů, jsme byli konkurenceschopní v prvních 25 minutách. USK však díky výškové převaze mělo daleko více střel a také bylo těžké se proti nim prosazovat v útoku. Ve druhém utkání se nám nepovedl vstup do zápasu. Na začátku 13 minuty jsme prohrávali o 23 bodů (9:32). Jenže ještě v průběhu druhé čtvrtiny jsme snížili na osm a vyhráli jsme o dva body i třetí čtvrtinu. V 27. minutě byl stav 47:41 pro domácí USK, a kdyby se nevyfaulovali Holoubek, Valentiny a Rylich, mohlo být utkání ještě zajímavé. Takhle se USK opět prosadilo pod košem a dovedlo i druhý zápas do vítězného konce.

Kadeti U17B se loučili s ligou dvěma zápasy proti hráčům z kraje Vysočina. Proti jihlavskému týmu rozhodlo prodloužení o našem šestibodovém vítězství, i když byl po většinu času ve vedení tým hostů. Ve druhém utkání proti vyšším hráčům s Pelhřimova se utkání zlomilo ve druhé čtvrtině, po které jsme prohrávali o 11 bodů. I když se kluci pak snažili soupeře dotáhnout, nepovedlo se to. Bohužel jsme nebyli nebezpeční z dálky a hosté díky mohutnějším hráčům dokázali podkošový prostor uhájit i přesto, že několik odvážných nájezdů vyšlo. Doskok byl však na straně Pelhřimova.

V kategorii U14 mladších žáků šlo našim hráčům o postup na mistrovství ČR. Jen dvě výhry ho mohly přinést. Soupeři byly týmy z druhé poloviny tabulky, jenže ani takové nelze podceňovat. Po dobré osobní obraně v první čtvrtině zápasu disfraces genshin impact s Brnem, kterou jsme o 8 bodů vyhráli, přišla vítězství v dalších dvou čtvrtinách hostů. Ovšem dobrá obrana a rychlý protiútok stály za vítězstvím v poslední čtvrtině 18:5 a tím i celého zápasu. V nedělním utkání proti poslední Kroměříži se v první polovině našim hráčům nedařilo. Sice vedli, ale jen o pár bodů. Až ve třetí části zápasu se to konečně zlomilo. Výhra o dvacet bodů ve třetí desetiminutovce dala pojistku na postup.

Starší minižáci U13 poprvé v krajském přeboru padli. V prvním zápase v Kolíně, kdy ještě byli kompletní, zvítězili bez problémů o 47 bodů. Ve druhém chyběli dva klíčoví hráči, kteří odjeli do Nymburka na zápas kategorie U14 a utkání bylo vyrovnané. Absentující hráči replicas omega chyběli hlavně na doskoku. Vyrovnaný zápas (na začátku čtvrté čtvrtiny byl stav 44:44) rozhodla poslední čtvrtina. V neděli jsme hostili hráče Mělníka, kteří přijeli jen s 9 hráči. Sice jsme dvakrát vyhráli, ale trenér s obranou nebyl vůbec spokojený.

První tři týmy po základní části v kategorii nejmladších minižáků U11 odehrály první ze tří turnajů v Brandýse. Proti domácím jsme v prvním poločase prohrávali díky špatnému vstupu do obou čtvrtin. Ve druhém poločase jsme však zabrali naplno a překvapení domácí z údivu nevyšli do konce zápasu. Po skóre druhého poločasu 18:51 pro nás, nakonec zvítězili o 22 bodů. Utkání proti Poděbradům bylo o mnoho horší. Hra okresního rivala nám neseděla po prohrané první půlce 16:42 nepřišel obrat ani po změně stran.