JUNIOŘI ODSTARTOVALI PLAY-OFF NA VÝBORNOU

Sezona se chýlí ke konci a na palubovkách už začínají závěrečné vyřazovací boje. Do čtvrtfinále vstoupili vítězně junioři. Starší minižáci U13 se stejně jako o rok mladší spoluhráči probojovali kvalifikací na Národní finále. Starší žáci mohli udělat rozhodný krok směrem k 8.postupovému místu do Final8, ale oba své zápasy prohráli, paradoxně v prodloužení s vysokým favoritem na celkové vítězství.

Junioři U19, kteří obsadili po základní části druhé místo, zahájili čtvrtfinálové boje. Soupeřem jim byl tým Snakes Ostrava, která v základní části získal o čtyři vítězství méně. V obou zápasech naši hráči dobře bránili. V prvním přidali ve čtvrté čtvrtině dobrou střelbu a díky ním dovedli zápas k jednoznačnému výsledku vítězství o 18 bodů, byť po třiceti minutách byl stav jen 46:45. Ve druhém utkání jsme nezačali dobře. Možná trochu horší obrana než v sobotním utkání, ale špatné procento střelby, především z dlouhé vzdálenosti, stálo za desetibodovým mankem po první čtvrtině. Ve hře nás držela v té době hlavně hra podkošových hráčů v čele s Mirkem Štaflem. Ve druhé desetiminutovce jsme se drobnými krůčky k soupeři přibližovali, když naše obrana zamkla Snakes na osmi bodech. Na vedení to zatím nestačilo, ale už chyběl jen bod. Ve třetí čtvrtině jsme bránili stejně dobře jako ve druhé a to už nám na průběžné vedení vydalo. V závěru jsme tlak ostravských hráčů ustáli a do dvou venkovních zápasů si vezeme náskok 2:0 na zápasy.

V kategorii starších žáků U15 jsme sehráli dva zápasy, oba jsme prohráli, ale paradoxně s lepším týmem v tabulce bylo utkání z naší strany výrazně lepší. Se Spartou jsme dostali sedm trojek, když jejich klíčový hráč dokázal své spoluhráče najít dobře na perimetru. Rozhodovaly také trestné hody, které měl soupeř 31/20 my jen 22/9. Výsledná prohra o 17 bodů tak vznikla hodně kombinací těchto dvou faktorů. V zápase proti Sokolu Pražskému, který figuruje na 2. místě jsme zvládli vyrovnaně celý zápas. Nedovolili jsme favoritovi v první čtvrtině odskočit a před poslední čtvrtinou normální hrací doby jsme o bod vedli. Vyrovnaná koncovka dotáhla zápas do prodloužení. V něm jsme už fyzicky odešli a domácí slavili očekávané, ale nakonec vydřené vítězství.

Vzhledem k dalším výsledkům máme ještě stále teoretickou šanci na postup mezi nejlepších 8 týmů ČR. Musíme však spoléhat na porážky Sparty a Tygrů Brno, naopak náš tým už nesmí dopustit žádné zaváhání, jedině tak budeme moci postoupit, pokud však Sparta nebo Tygři Brno dvakrát zvítězí bude se radovat jeden z těchto týmů.

Starší minižáci U13 dohráli kvalifikaci o Národní finále a podle očekávání potvrdili roli favorita série s Kolínem. Po dvou jednoznačných výhrách v Kolíně nepřipustili žádnou komplikaci ani v dalších dvou zápasech. Sice první čtvrtiny obou duelů nebyly sehrány přesvědčivě, ale od druhé části už se hrálo více na koš soupeře.

Mladší minižáci U12 odjeli v sobotu do Prahy proti BŠ Praha v prvním zápase neuspěli, i když ještě před poslední čtvrtinou vedli o šest bodů. Bohužel v poslední minutě a půl zachytili domácí hráči tři naše přihrávky a z rychlého protiútoku změnili konečný výsledek. Nicméně pro další vývoj v krajském přeboru to nemělo žádný vliv. Ve druhém zápase si už naši hráči vybudovali náskok vyšší a utkání dovedli k výraznější výhře.