VĚTŠINOU VENKOVNÍ ZÁPASY

Basketbalově bohatý víkend přinesl více zápasů na venkovních palubovkách. Přinesl také dvě kvalifikační bitvy minižáků a obě přinesly konečné výsledky. Zatímco minižáci U12 národní finále vybojovali, hráčům o rok mladším ještě není v této sezoně souzeno. V dalších zápasech skončily výsledky v podstatě podle předpokladů.

Muži B prohráli na palubovce Prostějova rozdílem jediné střely. Po dobrém úvodu se našim hráčům přestalo dařit na obranné polovině, podkošoví hráči si připsali brzy hodně faulů a v úzké rotaci, k utkání bylo k dispozici 8 juniorů, pustili domácí do vedení. Do koncovky jsme šli s drobným bodovým mankem, které jsme nedokázali převrátit na svou stranu. Soupeř 6 vteřin před koncem sice neproměnil dva trestné hody, ale závěrečný nájezd dokázal ubránit.

Kadeti U17 v extralize odehráli dvě utkání proti odlišným soupeřům. Zatímco proti poslední Plzni neměli žádný problém. Brzy jsme si vypracovali náskok, který jsme ve druhé a hlavně ve třetí čtvrtině zvýšili jen nepatrně. V poslední desetiminutovce jsme nakonec navýšili náskok až ke třiceti bodům. Nedělní utkání u lídra extraligy U17 byl tvrdou školou pro naše mladé hráče. V úvodu jsme zjistili, jak rychlý může být současný basketbal mládeže a než jsme se dokázali přizpůsobit, prohrávali jsme v poločase 49:24. Ve druhé části utkání už jsme se s hrou domácích lépe vypořádali a předvedli lepší výkon.

Kadeti U17B, kteří hrají skupinu play-out odehráli dva celkem vyrovnané zápasy proti rezervě USK Praha. Na Folimance nás náš soupeř potrápil, ale koncovku jsme zvládli lépe my. Kluci zaslouží pochvalu, přestože se dopouštěli chyb, hlavně na obranném doskoku. V nedělní odvetě se nám nepodařilo zopakovat výkon z pátku. Hořeli jsme především ve střelbě z bezprostřední blízkosti koše. Ani trestné hody se nevedly moc dobře. Je to už několikáté utkání, které jsme nedokázali zvládnout především vlastními chybami.

Mladší žáci U14 se pomalu vrací ke kompletní soupisce, ale na lídra a největšího adepta na zlato z Ostravy nestačili. Fyzicky a herně zdatnému soupeři jsme vzdorovali první čtvrtinu, kterou jsme vyhráli 19:17, zbytek už ovládli domácí hráči. Jejich nátlaková celoplošná obrana nesla svoje ovoce – naše časté ztráty a relativně snadno vybudovaný náskok. V klíčovém utkání v nedalekém Příboře jsme totálně nezvládli první čtvrtinu, kterou jsme prohráli 32:4!! Nakonec jsme dokázali obrovskou jámu skoro zasypat, před posledním obdobím nám chybělo jen pět bodů. V poslední čtvrtině, kdy se hlavně pískaly fauly, jsme už blíž nedokázali přirazit.

Minižáci U12 nejprve sobotu odehráli další turnaj kvalifikace repliche omega o Národní finále, ve kterém zdecimovali Brandýs o více než 100 bodů a ve „vyrovnanějším“ zápase proti Kolínu získali čtvrté vítězství, které jim ještě před posledním turnajem zajistilo postup na NF. V neděli se proti silnějšímu BŠ Tygři Praha prosadili úplně stejně dominantně jako v celé sezoně. Ani v jednom utkání nemohli hosté myslet na přijatelný výsledek. Naše převaha individuální i týmová byla opravdu velká.

mentre i terroristi ammazzano a parigi esce il libro di houellebecq? Casaccio nella gabbia quotidiana?

Nejmladší minižáci U11 měli ještě poslední naději ve dvou zápasech zvrátit nepříznivý vývoj kvalifikace o NF proti Brandýsu, ale soupiska jen s 11 hráči vykonala své. Druhou čtvrtinu jsme prohráli 7:28 a ztratili kontakt se soupeřem. Poslední zápas už nemohl na postupu hostů na NF nic změnit. Kromě první čtvrtiny jsme ho odehráli dobře, přesto jsme odešli poraženi o dvacet bodů.