DRUHÝ DEN TURNAJE CBC 2018

Druhý den turnaje přinesl dva vyrovnané zápasy, které shodně skončili výhrou jednoho týnu o deset bodů. V obranné bitva naší Akademie s USK slavily úspěch naše zisky míče a rychlé protiútoky, v souboji Japonska s Českem zase rychlosti asijského Šinkansenu

USK Praha – BA Nymburk 48:58

V první čtvrtině oba dva týmy věnovaly všechnu energii do obrany a jen stěží se dýchalo útočníkům. Naši hráči i hráči USK neměli dobrou úspěšnost střelby, USK Praha dokonce jen patnáctiprocentní úspěšnost z pole a celkem dva koše ze hry nemohly dát více než šest bodů. Naši hráči, na rozdíl od prvního zápasu v Japonskem, si úvod zápasu ohlídali a dobrým obranným doskakováním nedali ani USK šanci pro druhé střely. Ve druhé polovině první čtvrtiny jsme si vybojovali až osmibodový náskok, který nám pomohl i hodně psychicky.

Ve druhé čtvrtině vytáhlo USK obranu do hloubi našeho obranného prostoru. Jenže z my jsme z toho udělali spíše naši výhodu, když jsme přesnými, rychlými a dlouhými přihrávkami obranu USK přečíslili. Také jsme přidali jednu trojku a replicas de relojes cartier náskok se pohyboval mezi šesti a devíti body. V sedmnácté a osmnácté minutě jsme svého soupeře ještě více přitlačili a donutili ho ke dvěma ztrátám, které jsme využili k rychlým protiútokům. Dvakrát za sebou se z brejku trefil Martin Holoubek a díky tomu jsme se dostali až do patnáctibodového vedení (18:33).

Do konce prvního poločasu USK z našeho vedení trochu ubralo, ale stále jsme měli k dobru více než 10 bodů.

Třetí čtvrtinu začaly oba týmy agresivně v obraně. USK si za dvacet sekund připsalo 3 fauly, ale i my jsme zastavovali útoky soupeře i za cenu nedovolených zákroků. Po třech minutách už měla obě družstvo po čtyřech týmových faulech. Pro nás bylo nepříjemné, že se třemi fauly musel pro jistotu střídat i náš nejlepší hráč Valentíny. Nicméně i s touto komplikací jsme se vyrovnali, a přesto že seděl na střídačce, dokázali jsme ho na hřišti nahradit. Výborně jsme bránili a USK nebylo schopné v útoku nic vymyslet. Na konci třetí čtvrtiny jsme měli snad osm útočných doskoků během chvíle, ale moc bodů jsme z toho nevytěžili.

Ve čtvrté čtvrtině pokračovalo USK ve stíhací jízdě a ve 34 minutě po trojce Čížka vyrovnalo na 44:44. Trenér Sokolovský si vzal time out a asi dobře motivoval své hráče. Ti místo toho, aby sklopili hlavy, vrhli svoje síly to obrany. Dva zisky míče a dva rychlé protiútoky odrazily během minuty snahy USK o převzetí iniciativy v zápase. V posledních pěti minutách jsme si taktickou hrou už nabídnutou výhodu nenechali vzít.

Body: Čížek 8, Bobek a Fanta 7, Čurda 5, Michálek, Pokorný, Whalen, Vondar všichni 4, Kulenovič 3, Škvařil 2 – Valentiny 21, Holoubek 16, Mráz 6, Zavadil 4, Snop, Srník, Wagner 3, Neuwirth 2, čtvrtiny: 6:14, 16:19, 15:9, 11:16

Vít Petrák - trenér USK Praha

Na turnaji je naším největším problémem to, že jsme se ještě neprobrali z vánočních svátků. Máme problém běhat, natož hrát basketbal. Dneska jsme měli zase 23 ztrát, z toho jsme od Nymburka inkasovali 22 bodů. Včera to bylo to samé. To je jasný ukazatel laxnosti, nejsme vůbec důrazní. Porazili nás dva nymburští hráči Valentiny (21 bodů a 17 doskoků) a Holoubek (16 bodů a 10 získaných faulů). Nebyli jsme tyhle dva hráče ubránit. I přesto, že jsme měli výškovou převahu, prohráli jsme doskoku a to je hodně alarmující. Nymburk podal super bojovný výkon a trochu jim přálo i štěstí. Štěstí ale stojí při těch, kteří do toho dají víc.

Neublížilo vám nízké skóre na začátku zápasu?

My nejsme úplně skórující tým. V USK preferujeme v mládežnických kategoriích především obranu. Nemyslím si, že by to byl hlavní důvod porážky.

Bylo klíčovým bodem utkání místo, kdy jste se dotáhli na 44:44, ale vzápětí jste po dvou ztrátách inkasovali šest bodů v řadě?

My jsme se sice dotáhli, ale bohužel nemáme žádného lídra, který by to držel celou hru pod kontrolou. Nebyla osobnost, která by to vzala na sebe a řídila celý tým, abychom mohli před nymburský tým jít. Naopak jsme se vrátili, k tomu, co nám dělalo problémy celé utkání a to ztráty.

Ladislav Sokolovský - trenér BA Nymburk

Do dnešního zápasu jsme vstoupili koncentrovaně, zejména se nám dařilo v obraně 1 na 1 a taky na obranném doskoku. V útoku, hlavně v prvním poločase, se nám dařilo hrát kolektivně a tím se povedlo i několik pohledných akcí. Ve 3. čtvrtině přišel útlum v útoku, ale utkání jsme i tak velkou bojovností dotáhli do vítězného konce. Pokusíme se v pátek potrápit i Českou reprezentaci.

Japonsko – Česká republika  82:72

První polovina utkání byla velice bojovná a koš na straně domácích, střídal koš na straně hostů. Japonský výběr se v útoku prosazoval zejména svou rychlostí v nájezdu do vymezeného území a následným vyhozením na volného hráče buď střílejícím za dva, nebo tři body, naopak český výběr těžil ze své převahy v podkošovém území, ze kterého často skóroval buď po přihrávce na dlouhého hráče, nebo po následném doskoku střely.

I ve druhém poločase se český výběr snažil kolektivní hrou držet na dostřel japonskému výběru, který táhl zejména hráč s číslem 7 Tominaga a hráč s číslem 16 Tanaka, kteří společně během tří čtvrtin stihli zaznamenat 42 bodů a zejména díky nim byl stav utkání po třiceti odehraných minutách 66:57. V poslední čtvrtině se český výběr pokusil utkání zdramatizovat, ale disciplinovaně hrající Japonci si nenechali utkání ujít a v závěru přidal pár hvězdných okamžiků Tanaka Chikory, jenž se stal i nejlepším střelcem utkání s 27 body. Na straně Čechů zaznamenal nejvíce bodů Nikolaos Noumerous a to celkem 15, což však nestačilo na větší zdramatizování utkání, které si japonský výběr pohlídal v celkovém skóre 82:72.

Body: Chikory (Tanaka) 27, Tominaga 22, Yokochi 10, Kawamura 9, Mitani 6, Nakamura 4, Yuki a Yamazaki 2 – Noumeros 15, Sýkora 13, Svojanovský 11, Kotala 9, Fučík 8, Žák 6, Brůha 4, Pelikán 3, Hanzálek 2, Svoboda 1, čtvrtiny: 23:20, 16:21, 27:16, 16:15

Jan Slowiak - trenér České reprezentace

Z naší strany to byl bojovný výkon, rvali jsme se o výsledek. Snažili jsme se vyrovnat rychlosti soupeře. Odehráli jsme dobré utkání a nemám kluky za co hanět. Soupeř byl v některých situacích basketbalovější, lépe sehraný a ve svém středu měl tři individuality, které byly schopné proměnit i těžké střely a to utkání rozhodlo. Pro nezaujaté diváky, kteří si přišli vychutnat basketbal jako takový, to byl zajímavý zápas, ve kterém mohli vidět konfrontaci dvou stylů. Myslím si, že japonský nároďák je ve své přípravě dál.

Torsten Loibl - trenér Japonska

Chtěl bych říci, že dnešní zápas s Českou republikou, byl skvělý souboj. Češi dnes hráli velmi tvrdě, dle mého názoru mnohem lépe než včera. Jak jsem očekával, nebyl to lehký zápas, myslím, že jsme hráli docela dobře a i přesto bylo velmi těžké vyhrát. V prvním poločase jsme byli velmi měkcí v obraně a dovolili jsme soupeři dát 41 bodů. Naopak ve druhé polovině jsme v obraně přitvrdili a obdrželi jsme pouze 31 bodů, tak chceme hrát - agresivně. Češi byli velmi silní na doskoku, zejména v první polovině měli hodně útočných doskoků, díky čemuž dávali jednoduché koše. To jsme se snažili ve druhé polovině zastavit, což se nám podařilo, naše lepší obrana nám umožnila hrát naši hru a díky tomu jsme dosáhli vítězství.

05.01.2018 - 8:39