KADETI JSOU VE FINÁLE MČR

V prvním semifinálovém utkání na Mistrovství České republiky nastoupil domácí tým BA Nymburk proti jedinému týmu, který je v extraligové soutěži porazil Snakes Ostrava. Po vyrovnaném prvním poločase jsme se do soupeře ve třetí čtvrtině opřeli a během tohoto hracího období si vytvořili rozhodující desetibodový náskok.

Začátek utkání vyšel lépe domácímu celku BA Nymburk, když se díky lepší procentuální úspěšnosti ujal vedení 9:2 po 3 odehraných minutách. Následně však trojkou snížil hostující Bednář, na 9:5 a z trestných hodů ještě na 9:6, na což zareagoval přesnou trojkou Lukáš Mareš.

První čtvrtina nabídla velmi bojovný basketbal a zejména díky přesné trojkové střelbě bylo skóre po pěti odehraných minutách 15:9 ve prospěch domácího celku.  Hosté se dokázali v dalších minutách přiblížit na rozdíl dvou bodů, ale domácí dobrou obranou, doskokem a následnými rychlými protiútoky korigovali rozdíl ve skóre na 23:16 po prvních 10 minutách.

Ostrava vstoupila do druhé čtvrtiny s velkým odhodláním, zónovou obranou a hlavně dobrou úspěšností střelby, kdy všechny tři vystřelené pokusy z toho jeden trojkový propadly košem a znamenaly vyrovnání na 23:23. Trenér domácích Ladislav Sokolovský si po 3 odehraných minutách druhé čtvrtiny bral oddechový čas. Následující minuty přinesly krásný mládežnický basketbal, kdy se střídaly na obou dvou stranách pohledné akce, úspěšné trojkové pokusy a and one zakončení. Konec druhé čtvrtiny však patřil domácí akademii a díky úspěšným trestným hodům Kováře bylo skóre po dvaceti minutách 36:32.

Skóre druhého poločasu otevřel Luboš Kovář a zvýšil náskok na 38:32 na což replica watches hosté dokázali reagovat a díky úspěšným pokusům z tříbodové vzdálenosti se hrál stále velmi vyrovnaný basketbal, což značilo i skóre, které bylo po 5-ti odehraných minutách ve třetí čtvrtině téměř vyrovnané (43:40). Hráči obou celků sváděli urputné souboje a mírný metr rozhodčích velmi silovému pojetí basketbalu jen přispíval. S tímto pojetím se lépe vypořádávali domácí hráči vedení trenérem Ladislavem Sokolovským a po 30ti odehraných minutách vedli zaslouženě 50:42.

Poslední čtvrtinu utkání otevřel úspěšnou trojkou Rostislav Jirák a následný koš s faulem Dominika Plešingra znamenal navýšení ve skóre na 56:42 a odstartování obrovského tlaku, který podpořil v útoku úspěšnou trojkou Jirák vzápětí Kovář čímž, se rozdíl ve skóre dostal až na 20 bodů ve prospěch domácího celku. Ostrava se ještě v posledních čtyřech minutách snažila z plných sil, což vedlo na snížení 66:53, ale domácí BA Nymburk si již nenechali vítězství a postup do Finále MČR U17 vzít a zvítězili 76:54.

Nejlepším hráčem domácího celku byl vybrán Lukáš Mareš a hostující hráč utkání byl Matouš Kurečka.

14.05.2017 - 8:00