KADETI VYHRÁLI ZÁKLADNÍ SKUPINU EXTRALIGY

Rozmanité zápasy sehrály naše týmy o uplynulém víkendu. Přišly dramatické chvíle jednobodového vítězství v prodloužení, zbytečné prohry i jednoznačná vítězství. Kadeti si v extralize vybojovali první místo po základní skupině s velkou nadějí pořádat doma Mistrovství ČR kategorie U17.

Muži B zajížděli do Opavy vyzvat B tým v dalším kole finálové skupiny první ligy s Martinem Peterkou a Matějem Svobodou z nymburského Áčka, ale bez pendlů z Jindřichova Hradce. Ve dvacáté třetí minutě jsme vedli o bod 49:48, ještě na úvod 30.minuty jsme vedli o 14 bodů (71:57), ale o šest minut později bylo vyrovnáno. Psychickou výhodu dotáhla domácí Opava nakonec do šestibodového vítězství.

Kadeti U17 věděli, že výhra nad největším soupeřem USK Praha jim zajistí první místo v extraligové základní skupině a v případě postupu ze čtvrtfinále možnost pořádat doma Mistrovství ČR této kategorie. Nejprve se kadeti rozcvičili na Sokolu Pražském. Utkání se předehrávalo už ve středu. Jako už poněkolikáté v poslední době jsme nevstoupili do utkání naplno a hosté byli, až na dva krátké úseky, ve vedení do začátku poslední čtvrtiny. V ní jsme nakonec svého soupeře dobrou obranou udolali. Proti USK Praha už listopadový zápas skončil až v prodloužení a jinak tomu nebylo ani doma. V první čtvrtině vedli o sedm hosté, na začátku třetí o osm my. Ve 26.minutě bylo vyrovnáno. Pak se hrálo vyrovnaně a na začátku poslední desetiminutovky získali pětibodové vedení 57:52 hosté. Do prodloužení se šlo za stavu 60:60 a vstoupili jsme do něj rozhodující „šňůrou“ 5:0. Hosté už pak rozdíl nedorazili. Po výhře je jasné, že v případě postupu ze čtvrtfinále si zahrajeme závěrečný turnaj doma.

Rezerva kadetů do 17 let odehrála dvě různá utkání. V sobotu se nechala ukolébat pomalou hrou hráčů Litoměřic, kteří přijeli pouze v pěti, ale velice přesně stříleli z dálky. Po celé utkání jsme se nedokázali rozběhnout a uhonit svého soupeře. Naše hra se uchýlila ke střelbě trojek (11), jejichž úspěšnost nebyla vysoká a útočný doskok chyběl. Není divu, že utkání skončilo naší zbytečnou prohrou. V nedělním zápase proti Ústí jsme od druhé čtvrtiny bojovali daleko lépe. Také Ústí v první čtvrtině přesně střílelo, když naše obrana jim v tom nedokázala zabránit. Tři trojky Lukáše Mareše ze tří útoků ve druhé čtvrtině obrátily chod zápasu. Naši hráči se chytli a začali neustále svůj tlak zvyšovat, a protože nepolevili ani ve druhé polovině, dokázali Severočechy porazit.

V extralize mladších žáků U14 jsme zápas proti Jižním Supům rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli 22:9, v ostatních částech zápasu byl průběh vyrovnaný. K výhře pomohly i velice přesné trestné hody. V kategorii U14 je úspěšnost 22/17 výjimečně dobrá. Do té doby neporažený Sokol Pražský (v základní části 14:0 a skóre 1672:429!!) na nás vlétl hned v první čtvrtině, kterou vyhrál drtivě 23:3. Ve zbytku zápasu jsme vyhráli 51:44 a odvrátili jsme hrozící debakl jen ke třináctibodové prohře. Před posledními čtyřmi koly držíme stále postupovou čtvrtou příčku, ze které se ještě postupuje na mistrovství republiky. O přespříštím víkendu nás čeká velice důležitý zápas doma proti Bílým tygrům z Prahy, kteří jsou právě na pátém místě a s nimiž jsme v lednu prohráli o 13 bodů.

Starší minižáci U13 si v Roudnici připsali další dvě výhry, celkem jich už mají jedenadvacet z 22 zápasů. Obě dvě utkání se hrála cosplay kostüme shop v prvním poločase vyrovnaně (20:24 resp. 20:22) a výhry se zrodily až po změně stran (6:25 resp. 12:34). Na prvním místě krajského přeboru si stále udržujeme náskok jednoho vítězství před Kladnem, ostatní týmy už ztrácejí 5 a více vítězství. Utkání v Kladně odehrajeme na apríla odpoledne.

Mladší minižáci U12 byli také na výjezdním zápase v nedalekém Brandýse. V obou utkáních beze zbytku splnili roli favorita výhrami o 85 resp. 74 bodů. V tabulce, kde je spousta odložených zápasů, vedou Poděbrady se dvěma prohrami, ale mají o zápas více. Naši jsou druzí s jednou prohrou.

Podrobnější komentáře a střelce najdete na záložce VÝSLEDKY u jednotlivých týmů. U kategorie U14 najdete v článku link na fotografie ze zápasů, další fotografie najdete přímo v naší fotogalerii.