50 NA 50 - TO JE SALDO UPLYNULÉHO VÍKENDU

O víkendu zcela utichla domácí palubovka, protože všechny zápasy se hrály venku. Stoprocentně úspěšní byli jen extraligoví kadeti, napůl extraligoví žáci a dramatický zápas ve svůj prospěch rozhodli muži B. Junioři dostali výprask na USK, kadeti B nezvládli ani jedno utkání a prohráli o 11 resp. 15 bodů.

Utkání mužů B proti GBA bylo velice dramatické a nakonec dospělo až do prodloužení. Ani jeden tým nevedl rozdílem větším než 9 bodů. V poslední čtvrtině jsme šli nejprve do pětibodového vedení. Domácí ho však mezi 32. a 36.minutou otočili na sedm pro sebe (69:62). Nám se podařilo jít po čtyřech koších čtyř různých hráčů do vedení 70:69. Marek Welsch vyrovnal a pak až do konce dokázalo GBA najít vždy odpověď na náš koš. V prodloužení to bylo 3,5 minuty plus bod nebo mínus bod. Až minutu před koncem prodloužení jsme dali dva koše v řadě a vedli jsme 87:83. Welsch sice trojkou ještě stáhl na 86:87, ale dvě šestky Peterky byly posledními koši zápasu.

Junioři do 19 let prohráli poprvé v sezoně a postaral se o to tým USK Praha. Absence dvou klíčových hráčů vrhla stín na celý tým a už po první čtvrtině se hrálo jen o konečný rozdíl. Ten byla nakonec hodně výrazný. Nicméně to náš tým z prvního místa nesrazilo, protože i USK jednou prohrálo.

Kadeti U17 měli na programu dva zápasy v Liberci a v Litoměřicích. V Liberci s Kondory se hrálo vyrovnaně do poločasu. Za druhých dvacet minut dali domácí ještě o bod méně než ve druhé čtvrtině a prohráli druhou půli o 21 bodů. Průběh první čtvrtiny v Litoměřicích byl podobný zápasu proti Liberci. Od druhé desetiminutovky se klíčoví hráči probrali a kadeti začali diktovat tempo. Nakonec Litoměřice podlehly o 26 bodů a my dál pokračujeme v zápasech bez prohry.

Rezervní tým kadetů B nevstoupil do druhé části ligy pravou nohou. Odehrál dva zápasy venku na severu Čech, ale z Ústí i Litoměřic se vrátil na štítě s dvoucifernými prohrami. V Ústí jsme se nedokázali proti hodně tvrdé obraně prosadit střelecky a to ani z čáry trestných hodů. V neděli v Litoměřicích se nám zase nedařilo v obraně a nechali jsme si nasázet 85 bodů.

Ve druhém dvojzápase v extralize, opět na venkovní palubovce, byli mladší žáci U14 znovu úspěšní z poloviny, možná ale jinak, než by se před víkendem mohlo zdát. V prvním utkání si vyšlápli na USK Praha. Velkou bojovností zaskočili favorita především v první a třetí čtvrtině. Tyto dvě periody jsme vyhráli 38:22, druhou a čtvrtou vyhráli domácí pokaždé jen o bod. Tygři v neděli v první čtvrtině nekladli velký odpor, jenže ve druhé se z nich staly šelmy. Domácí otočili průběh zápasu a naši sice ve druhém poločase byli bodově vyrovnaní, ale agresivita domácích slavila úspěch.