KOLÍN INKASOVAL OPĚT VÍCE NEŽ 100 BODŮ

V prvním vzájemném zápase žákovské ligy nasázeli nymburští hráči do 14 let Kolínu 149 bodů, ve středeční odvetě doma 123 bodů. V součtu obou zápasů z tohoto vyjde impozantní rozdíl 272:47.

V odvetném utkání proti hráčům z Kolína jsme nenastoupili v kompletní sestavě a tak dostali prostor i někteří mladší hráči ročníku narození 2004. Od prvních minut bylo jasné, že nymburští hráči budou diktovat tempo utkání a proto se hrál velmi rychlý, ale někdy bohužel příliš zbrklý basketbal. První polovina utkání, byla z naší strany lehce ospalá a dlouho hráčům trvalo než se rozběhli do rychlých protiútoků, i tak však na výsledkové tabuli svítilo výrazné skóre ve prospěch domácích lvů.

Po změně stran přišla i změna v rychlosti hráčů, kteří již vybíhali mnohem dravěji do rychlých protiútoků a neúnavně doskakovali míče nejen na obranné polovině hřiště ale zejména na útočné, čímž si vytvořili druhé střelecké pokusy, ze kterých už většina hráčů dokázala vsítit koš. Dobrá obrana, nasazení všech hráčů do hry na velké časové úseky a podpora fanoušků/rodičů jsou nejvýraznějšími pozitivy z utkání.

Body: Fišera 38, Vomáčka 20, Studnický 18, Košnar 16, Benák 8, Kosík 8, Janovský 7, Lorenz 4, Zdobinský 4, Prejsek 0, TH: 15/10, čtvrtiny: 22:4, 33:4, 38:4, 30:10