Turnaj jsme zahájili vynikající obranou

V sobotu jsme odcestovali na další přípravný turnaj do rakouského Traiskirchenu(nedaleko Vídně), abychom se zúčastnili dvoudenního mezinárodního turnaje. Kromě domácího týmu a naší BCM U19 se do turnaje zapojily týmy maďarského Szombathelu a německého Ulmu.

V sobotu jsme odcestovali na další přípravný turnaj do rakouského Traiskirchenu(nedaleko Vídně), abychom se zúčastnili dvoudenního mezinárodního turnaje. Kromě domácího týmu a naší BCM U19 se do turnaje zapojily týmy maďarského Szombathelu a německého Ulmu. Již v pátek byli naši hráči seznámeni se záměrem trenérů nechat prostor na hřišti všem stejně a to při jakémkoliv stavu na ukazateli skóre. Od první minuty turnaje jsme hráli na dvě pětky, které se střídaly pravidelně po čtyřech minutách. Turnaj se totiž hrál na 4 x 8 minut.

Traiskirchen U19 : BCM Nyburk U19 38:51

( 9:11  5:22  11:10  11:8 )

Body : Stegbauer 11, Heinzl 10, Svoboda 8, Kozina 7, Vejtruba 6, Senohradský 5, Šubert 2, Vaněk 2, Křepela, Lukaševič, Kovač.

Utkání s domácím týmem zahájila pětice Dóm, Štegas,Kozič, Luka a Šube. Ta získala v úvodu utkání vedení 7:2, které jsme vystřídáním bohužel ztratili. Nejčastějších ztrát jsme se dopouštěli při přechodu na útočnou polovinu soupeře, avšak ještě závažnější byly chyby v obraně, kdy soupeř poměrně snadno srovnal stav. Výsledek první čtvrtiny 11:9 z našeho pohledu byl obrazem nepříliš dobré hry. Oba trenéři byli nespokojeni, rozebrali hru týmu a upozornili na chyby. V dalším průběhu utkání uspokojila jen druhá čtvrtina (22:5), zbývající dvě byly hodně podobné té první. Výhra o 13 bodů byla povinností, ale předvedenou hrou jsme nenadchli.