Ve finále jsme vyloupili Euroligový Bamberg

Do finálového utkání nastoupila naši kluci odhodlaní prodat všechno co umí a předvést nejlepší výkon. První čtvrtinu i když nebyla bez chyb, jsme měli jasně pod kontrolou. Dařil se skvěle doskok pod oběma koši, dařila se nám kombinace i hrací systémy. Domácí soupeř jakoby hledal recept na naši hru.

Do finálového utkání nastoupila naši kluci odhodlaní prodat všechno co umí a předvést nejlepší výkon. První čtvrtinu i když nebyla bez chyb, jsme měli jasně pod kontrolou. Dařil se skvěle doskok pod oběma koši, dařila se nám kombinace i hrací systémy. Domácí soupeř jakoby hledal recept na naši hru. Podle technického zápisu jsme byli ve všech ukazatelích lepším týmem. Poločasové vedení 20:36 se mohlo zdát rozhodujícím, jenomže tým TSV jsou „válečníci“, kteří se nevzdávají za žádného stavu. Také v naší šatně zaznělo: e teprve poločas, nic není vyhráno…musíme potvrdit, že jsme lepším týmem! Po poločase „německý boj o zlato“ začal velice tvrdou hrou, někdy až za hranou pravidel, vrcholem byla TCH domácího trenéra k nelibosti vyprodaného hlediště, oba trestné hody jsme proměnili a rozpálené hlavy domácích zchladly. Bylo příjemné zjištění, že naši kluci tuto mezní situaci ustáli a zvládli ji lépe než domácí tým. Výborné utkání zahrála celá základní pětka - Honza Kozina, Lukáš Stegbauer, Martin Vaněk, Dominik Heinzl a Mates Svoboda. Nejen oni, ale i ostatní se svými výkony podíleli na konečném výsledku.

Vítězství v silně obsazeném turnaji, s kvalitními soupeři, je pro tým obrovským úspěchem. Znova si všichni mohli ověřit, že podstoupená tréninková dřina má také příjemnou stránku a je pro každého hráče, který poctivě pracuje vítězství velkou odměnou.

TSV Breitengusbach U19 : BCM Nymburk U19  67:81, Body: Heinzl 18, Štegbauer 17, Svoboda 17, Kozina 14, Vaněk 7, Senohradský 4, Šubert 4, Sarna 1.