Crystal Bohemia Cup 2014 - 2.den

Nejspíše v předčasném finále se utkali vítězové z prvního dne a to nymburský celek proti reprezentaci Maďarska.  Po vyrovnaných 5-ti minutách se začala projevovat větší herní vyspělost Nymburáků.

Maďarsko U16 – BCM Nymburk U18                                     72:87 (14:25, 17:28, 19:21, 22:15)

Nejspíše v předčasném finále se utkali vítězové z prvního dne a to nymburský celek proti reprezentaci Maďarska.  Po vyrovnaných 5-ti minutách se začala projevovat větší herní vyspělost Nymburáků. Ty si,  vedeni  trojkami Jozefa Senohradského, vybudovali 11-ti bodové vedení po úvodních deseti minutách a získali do svých řad více klidu. Ve druhé čtvrtině se rozehrál k dalšímu dobrému výkonu Matěj Svoboda a především díky němu byl poločasový rozdíl větší než 20 bodů. Po poločase už došlo k prostřídání opor na straně Nymburka a to umožnilo Maďarsku odehrát vyrovnaný druhý poločas.  Nymburk táhl Matěj Svoboda s 31 body spolu s Jozefem Senohradským, autorem 20 bodů. V maďarském dresu podal výborný výkon autor 30 bodů Chester Lewis.

Maďarsko U16

Body : Lewis 30, Rudner 15, Bordács 8, Doktor 7, Maté 5, Fulop 4, Németh 3

TH : 16/8

Fauly : 20

BCM Nymburk U18

Body : Svoboda 31, Senohradský 20, Bubeník 10, Lukaševič 8, Křepela a Kosík 4, Kotásek a Nečas 3, Rykl 2

TH : 25/16

Fauly : 18

Česká republika U16 – Japonsko U16           75:78 (17:21, 16:22, 21:21, 21:14)

Druhé sobotní utkání bylo nejspíše soubojem o třetí místo. Češi nastoupili aktivně a vybudovali si desetibodové vedení. Poté však Japonsko přitlačilo v obraně, zrychlilo hru a začalo český tým přehrávat. Jako lavina se valily na český koš protiútoku a to vyústilo až v poločasové vedení Japonska o 10 bodů. Ve třetí čtvrtině pokračovala převaha Japonska, které se mohli opřít o úspěšnou střelbu z delší vzdálenosti. Mírné vzepětí těsně před koncem čtvrtiny však srazilo rozdíl ve skóre na poločasových deset bodů a udrželo alespoň naději pro český tým. V poslední čtvrtině však český tým zmobilizoval síly a mohutně dotahoval a po úspěšné šestce Martina Nábělka a krokům japonského hráče ztrácel 45 sekund před koncem pouhé 3 body a měl míč v držení. Po dalších dvou šestkách Nábělka byl rozdíl už pouhý jeden bod. Na druhé straně však 20 sekund před koncem navýšil japonské vedení na 3 body Kai Toews.  Po time-outu přišel velmi zbytečný faul Japonska při trojce Františka Váni, ten však 13 vteřin před koncem proměnil pouze jeden trestný hod a při boji o doskok se český tým dopustil porušení pravidla o přes půl.  Po faulu dal České republice Japonský tým šanci k vyrovnání pouze jednou proměněnou šestkou, bohužel další technická chyba Čechy ani nepustila ke střele a Japonsko si připsalo první výhru na letošním turnaji.

Česká republika U16

Body : Hartig 15, Nábělek 14, Švarc 11, Kolář a Váňa 8, Ťažký 7, Pták 5, Savič 3, Růžička a Chaloupka 2

TH : 43/31